A legvonzóbb munkaadók között a Schneider Electric

2020. 10. 06., 18:15

Bekerült a világ 50 legvonzóbb munkaadója közé mérnöki és IT területen a Schneider Electric az Universum Talent Survey felmérése alapján. A lista összeállításához a világ 12 országában közel negyedmillió, üzleti és mérnöki tanulmányokat folytató hallgató értékelését vették figyelembe.

A világ legvonzóbb munkaadói közé tartozik a Schneider Electric: az energiagazdálkodás digitalizálásában élenjáró cég a mérnöki és az informatikai területet vizsgálva a 48. helyen végzett az Universum legfrissebb toplistáján. A munkáltatói márkaépítéshez kapcsolódó tanácsadással és szolgáltatásokkal foglalkozó cég a világ 12 legerősebb gazdaságában összesen 235 ezer, üzleti, valamint mérnöki tanulmányokat folytató hallgató véleményét kérte ki a rangsor összeállításához.

A hallgatók 40 szempont alapján értékelték a munkaadókat, és a felmérés feltárta azt is, hogy milyen tényezőket tartanak a legfontosabbnak a munkavállalással kapcsolatos döntéseik meghozatalakor.

A Schneider Electric a tavalyi rangsorhoz képest több piacon is jelentős előrelépést mutatott fel, a cég kategóriájában a legmagasabb értékelést Törökországban (41.), Szingapúrban (42.) és Kínában (44.) érte el.

„Igazán büszkék vagyunk arra, hogy ismét ott vagyunk a TOP 50-ben” – mondta Tina Mylon, a vállalat tehetséggondozásért és sokszínűségért felelős senior alelnöke.

„Szeretnék köszönetet mondani ezúton is minden, a munkáltatói márkaépítéssel és az egyetemi kapcsolatokkal foglalkozó csapatunknak világszerte, akik új szemléletet hoztak abban, hogyan tudunk vonzóak lenni vállalatként a hallgatók számára, ami különösen nagy kihívást jelentett 2020-ban, hiszen a pandémia miatt teljes mértékben digitális csatornákra kellett átállnunk. Ez nagyon jó alapot ad nekünk, amire 2021-ben is építhetünk, és megtaláljuk a módját annak, hogyan lehetünk vonzóak a tehetségek számára” – fűzte hozzá Tina Mylon.

A Schneider Electric elkötelezett abban, hogy a hallgatók számára lehetőséget biztosítson az iparág megismerésére és a jövőbeli karrierlehetőségek felfedezésére. A diákok számos módon léphetnek kapcsolatba a céggel, és a vállalat arra törekszik, hogy a munkavégzés új módjait dolgozza ki, így továbbhaladva a digitalizáció útján.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS