A KÖZTI által tervezett Sportközpont Szlovéniában nyert díjat

A KÖZTI által tervezett Sportközpont Szlovéniában nyert díjat
2022. 05. 10., 19:47

BigSEE Architecture 2022 díjat kapott a KÖZTI Szlovéniában. A BigSEE díjjal a délkelet-európai régió 21 országában díjazzák a legjobb építészeti, belsőépítészeti és formatervezési megoldásokat 6 különböző kategóriában. A Középülettervező Zrt. a V.30 Belvárosi Sportközponttal nyerte el az elismerést.

A BigSEE díjat a ljubljanai székhelyű alapítvány, a Zavod Big alapította: a SEE rövidítés a South-East Europe-ra, Délkelet-Európára utal. Az elismerés célja az építészet, a belsőépítészet, a kreatív iparágak terén elért kiváló eredmények, alkotások bemutatása és elismerése.

A KÖZTI tervezőcsapata, Skardelli György Kossuth-díjas építész és Borbély András építész vezetésével tervezett V.30 sportközponttal az építészet kategóriában kapott elismerést a BigSEE Awards-on.

A díjazott világszínvonalú sport- és élményközpont Budapest szívében található. Az épület homlokzatát az emberi izomrostok motívuma teszi különlegessé. Az ultramodern, minden igényt kielégítő V.30 Belvárosi Sportközpontnak 11 szinten terveztek funkciókat. A térszint alá kerültek a vizes sportok helyiségei, az emeleteken a szárazsportok kaptak helyet, a földszintre pedig a legkülönbözőbb rendezvényekre használható helyiségek kerültek.

A tervezés specialitását az adta, hogy a Vadász utca nagyon keskeny, szélessége alig haladja meg a 9 métert. A kedvezőtlen adottság legjobb kihasználása érdekében a valódi homlokzat elé feszített fém-üveg szerkezetnek köszönhetően a természetes fény eljut a földfelszín alatti szintekre is. Az energiahatékonysági szempontok szem előtt tartásával a V.30-ban több mint 800 méter mély termálkutat fúrtak, az így nyert termálvíz az épület fűtésére, a medencék vízének melegítésére is alkalmas. A többszintes komplexum praktikus építészeti megoldásokkal ellensúlyozta a kis alapterületet, például az úszómedence fölé függesztett tanmedencével vagy a sportcsarnok nyújtó teraszával, illetve a rendezvénytermek mozgatható falaival is.

A BigSEE Architecture Awards 2021 előző évi díjátadója a pandémia miatt elmaradt, melyet idén pótoltak. Így a V.30 mellett a KÖZTI a ljubljanai díjátadón a BudaPart Otthonok „D” épületéért is átvehette a tavaly megítélt elismerést. Ez utóbbi beruházás a főváros modern kori történetének legnagyobb ingatlanfejlesztési projektje.

(Fotók: Hlinka Zsolt)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS