49 Fejér megyei cég kap 11 milliárdnyi versenyképesség-növelő támogatást

2020. 06. 23., 19:45

A versenyképesség-növelő támogatásokat igénybe vevő 806 vállalat kötelezettséget vállalt arra, hogy 377 milliárd forintnyi beruházást hajt végre a következő hónapokban, ezzel 143 618 munkahelyet védenek meg, amihez 169 milliárd forint támogatást ad a kormány – hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter Székesfehérváron, a Fehér Ablak Kft. szerződésátadási ünnepségén.

Szijjártó Péter egyedülállónak nevezte ezeket a támogatásokat, amelyek világosan mutatják, hogy az elmúlt tíz év erőfeszítéseinek van eredménye, és nem véletlen, hogy a magyar gazdaság Európa egyik leggyorsabban növő gazdasága, és az ország a legvonzóbb közép-európai beruházási célpont. A miniszter egyebek mellett azt mondta, hogy a magyar gazdaság a koronavírus-járvány okozta válság után sem a nemzetközi hitelekre, hanem a magyar emberek munkájára alapozva lesz sikeres, és lesz nyertese a fellendülésnek. Szijjártó Péter szerint ilyen helyzetben beruházásokat bátor vállalatok hajtanak végre, ezért a magyar gazdaságpolitika és gazdaságvédelem fókuszában a beruházások támogatása áll. A tárcavezető szerint nem véletlen, hogy Székesfehérváron adták át elsőként a támogatási okiratot, hiszen a városra és Fejér megyére az elmúlt években mindig számíthattak a gazdasági fejlődésben. Hozzátette: Budapest és Győr-Moson-Sopron megyét követően az egy főre jutó gazdasági teljesítmény Fejérben a legmagasabb, miközben tíz év alatt 11,4 százalékról 1,6 százalékra csökkent a munkanélküliség, és több mint 50 százalékkal nőtt az ipari termelés.

Szijjártó Péter közölte, hogy 49 Fejér megyei cég kap 11 milliárdnyi versenyképesség-növelő támogatást 24,5 milliárd forintnyi beruházás végrehajtására, amivel 7500 munkahely megvédésére nyílik lehetőség. Székesfehérváron 29 vállalat 15 milliárd forintnyi beruházást hajt végre 7 milliárd forint támogatással, ezzel 3500 munkahelyet őriznek meg. A miniszter elmondta, hogy a Fehér Ablak Kft., az egyik legnagyobb hazai külső homlokzati nyílászáró szerkezeteket gyártó cég 455 millió forintnyi beruházást indít el 227 millió forint támogatásból, amivel 94 dolgozójuk munkáját védik meg. A beszerzésre kerülő gépek és a végrehajtandó fejlesztések biztosítják a gazdasági verseny újraindulásakor, hogy a vállalat jobb pozícióból induljon, mint vetélytársai.

Sipos Péter, a Fehér Ablak Kft. ügyvezető igazgatója emlékeztetett arra, hogy a 2008-as gazdasági válság idején is hasonló helyzetben voltak, akkor is a jövőre gondolva fejlesztettek. Szerinte ilyen helyzetekben célszerű fejleszteni, felkészülni a fellendülésre, hogy jól és hatékonyan kihasználhassák a kedvező időszakot. A beruházásról elmondta: energetikai fejlesztést hajtanak végre, amelynek keretében a központi irodát, valamint három gyártócsarnokot napelemekkel látnak el, emellett nagy teherbírású teherautót vásárolnak a készáruszállításhoz, targoncákat és egyéb anyagmozgató gépeket szereznek be. Egyik székesfehérvári csarnokukat bővítik, a bővülő térbe pedig megmunkáló központot, szabász- és hegesztőgépeket, illetve több kisebb gépet vásárolnak. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-04 15:20:00
Folyamatosan csökken a hazai ingatlanállomány hőveszteségi mutatója, ami az energetikai jellemzők javulását, a lakásállomány lassú megújulását mutatja – emelte ki Tóth Csaba, az Otthon Centrum Holding Investment Solutions üzletág-igazgatója az V. Energetikai Iránytű legfontosabb megállapítását.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS