49 Fejér megyei cég kap 11 milliárdnyi versenyképesség-növelő támogatást

2020. 06. 23., 19:45

A versenyképesség-növelő támogatásokat igénybe vevő 806 vállalat kötelezettséget vállalt arra, hogy 377 milliárd forintnyi beruházást hajt végre a következő hónapokban, ezzel 143 618 munkahelyet védenek meg, amihez 169 milliárd forint támogatást ad a kormány – hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter Székesfehérváron, a Fehér Ablak Kft. szerződésátadási ünnepségén.

Szijjártó Péter egyedülállónak nevezte ezeket a támogatásokat, amelyek világosan mutatják, hogy az elmúlt tíz év erőfeszítéseinek van eredménye, és nem véletlen, hogy a magyar gazdaság Európa egyik leggyorsabban növő gazdasága, és az ország a legvonzóbb közép-európai beruházási célpont. A miniszter egyebek mellett azt mondta, hogy a magyar gazdaság a koronavírus-járvány okozta válság után sem a nemzetközi hitelekre, hanem a magyar emberek munkájára alapozva lesz sikeres, és lesz nyertese a fellendülésnek. Szijjártó Péter szerint ilyen helyzetben beruházásokat bátor vállalatok hajtanak végre, ezért a magyar gazdaságpolitika és gazdaságvédelem fókuszában a beruházások támogatása áll. A tárcavezető szerint nem véletlen, hogy Székesfehérváron adták át elsőként a támogatási okiratot, hiszen a városra és Fejér megyére az elmúlt években mindig számíthattak a gazdasági fejlődésben. Hozzátette: Budapest és Győr-Moson-Sopron megyét követően az egy főre jutó gazdasági teljesítmény Fejérben a legmagasabb, miközben tíz év alatt 11,4 százalékról 1,6 százalékra csökkent a munkanélküliség, és több mint 50 százalékkal nőtt az ipari termelés.

Szijjártó Péter közölte, hogy 49 Fejér megyei cég kap 11 milliárdnyi versenyképesség-növelő támogatást 24,5 milliárd forintnyi beruházás végrehajtására, amivel 7500 munkahely megvédésére nyílik lehetőség. Székesfehérváron 29 vállalat 15 milliárd forintnyi beruházást hajt végre 7 milliárd forint támogatással, ezzel 3500 munkahelyet őriznek meg. A miniszter elmondta, hogy a Fehér Ablak Kft., az egyik legnagyobb hazai külső homlokzati nyílászáró szerkezeteket gyártó cég 455 millió forintnyi beruházást indít el 227 millió forint támogatásból, amivel 94 dolgozójuk munkáját védik meg. A beszerzésre kerülő gépek és a végrehajtandó fejlesztések biztosítják a gazdasági verseny újraindulásakor, hogy a vállalat jobb pozícióból induljon, mint vetélytársai.

Sipos Péter, a Fehér Ablak Kft. ügyvezető igazgatója emlékeztetett arra, hogy a 2008-as gazdasági válság idején is hasonló helyzetben voltak, akkor is a jövőre gondolva fejlesztettek. Szerinte ilyen helyzetekben célszerű fejleszteni, felkészülni a fellendülésre, hogy jól és hatékonyan kihasználhassák a kedvező időszakot. A beruházásról elmondta: energetikai fejlesztést hajtanak végre, amelynek keretében a központi irodát, valamint három gyártócsarnokot napelemekkel látnak el, emellett nagy teherbírású teherautót vásárolnak a készáruszállításhoz, targoncákat és egyéb anyagmozgató gépeket szereznek be. Egyik székesfehérvári csarnokukat bővítik, a bővülő térbe pedig megmunkáló központot, szabász- és hegesztőgépeket, illetve több kisebb gépet vásárolnak. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-11-28 17:10:00
Lezárult a NAV KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00035 számú, „Adóügyi igazgatási eljárások egyszerűsítése, adminisztratív terhek csökkentése” elnevezésű kiemelt projektje, amelyben a hivatal 2018. és 2023. között több ütemben, összesen 9,331 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással és 5,317 milliárd forint saját forrással fejlesztette elektronikus szolgáltatásait.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS