2023. május 18. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 05. 18., 08:18

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Sötét képet festett a technológiai fejlődésről az ismert író

A hazánkban kevésbé, nemzetközi porondon annál ismertebb médiateoretikus író, dokumentumfilmes Douglas Rushkoff a digitális boom egyik leglelkesebb rajongója volt, de a véleménye mára gyökeresen megváltozott - derült ki a legutóbbi előadásából.

Az uniós átlag háromszorosánál is nagyobb volt a magyarországi infláció áprilisban

A márciusi 8,3 százalék után áprilisban 8,1 százalékos volt az átlagos éves infláció az Európai Unióban.

Lízingszövetség: erős kezdés, felemás eredmények 2023 első negyedévében

A Magyar Lízingszövetség idei első jelentése 2008 óta nem látott, rekordnak számító eredményekről számol be, de arról is árulkodik, hogy az elmúlt év kedvezőtlen piaci folyamatai még erre az évre is elkerülhetetlenül rányomják bélyegüket.

Krisán László: Demján Sándor, a modernkori Széchenyi

 „Leginkább a lehetetlenre érdemes vállalkozni” – hangoztatta mindig a 80 éve született Demján Sándor, a VOSZ örökös elnöke, akiről Krisán László, a KAVOSZ vezérigazgatója emlékezett meg írásában.

Szopkó Beatrix: Megtanultam, hogy időről időre meg kell állni

Ajánlások útján nagyon sok embert ismertem meg, az ajánlásokat pedig a munkám minősége után kaptam. Szeretek szakmai „rapid-randikat” kezdeményezni, akár online módszerrel is – mondta az Üzletemnek Szopkó Beatrix, az [eureka] Consulting üzletágvezetője

Rugalmas felhasználással erősít a lakástakarék

Három pénzügyi szolgáltató kínálatában érhető el újra a lakástakarék. A Credipass szakértői összeszedték, hogy milyen célokra fordítható a lakástakarékpénztárban gyűjtött pénz, és hogy miért érdemes hozzálátni a megtakarításhoz.

Uniós támogatással épít új raktárat a Florin Zrt. Szegeden

Uniós támogatással, mintegy 1,6 milliárd forintos beruházással fejleszti logisztikai rendszerét, új automatizált raktárat épít a fertőtlenítő- és tisztítószereket, valamint kozmetikai termékeket gyártó Florin Zrt.

Közlekedéssel foglalkozó szakembereknek hirdetett 3 millió forintos pályázatot a NÚSZ és a KTE

Ötödik alkalommal hirdette meg a Közlekedési Innovációs Díj pályázatot a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. és a Közlekedéstudományi Egyesület a 40 év alatti, közlekedéssel foglalkozó szakembereknek.

Energiahatékony, költségoptimalizált, ökocentrikus – három szó, ami jellemezni fogja a jövődet

Kihirdették az MVM Edison startup verseny 2023-as győzteseit. Az innovatív fejlesztéseket két kategóriában értékelte a szakmai zsűri. Az ötlet fázis első helyezettje a ChillWell csapata lett, másodikként a Metrinergy, harmadikként pedig a Beeco végzett. A scale up fázis díjazottja a BitBűvész KKT. lett.

Pénteken is 550 forint alatt marad a gázolaj ára

Pénteken csak a gázolaj beszerzési ára változik, a benziné nem.

 

Egyszerűbb, intelligensebb és biztonságosabb lesz az európai vámunió

 

Javaslatokat terjesztett elő az Európai Bizottság az 1968-ban létrehozott vámunió eddigi legátfogóbb reformjára.

KPMG: kulcsfontosságú az új technológiák adaptációja a telekommunikációban

Az ügyfelek egyre növekvő elvárásai, a globális recesszió veszélye, a szigorodó szabályozások – ezekkel a kihívásokkal is szembesül napjainkban a távközlési szektor. A KPMG ágazati döntéshozókat kérdezett nemzetközi Future of Telco kutatásában.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS