Londoni pénzügyi elemzők szerint jelentősen visszaesne a brit kiutazó turizmus, ha Nagy-Britannia a Brexit feltételeit rögzítő megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból.
Megállapodás nélküli Brexit esetén a brit GDP értéke 2020-ban 2,1 százalékkal maradna el attól szinttől, amit a brit gazdaság rendezett kilépés esetén abban az évben elérhetne – olvasható a londoni pénzügyi-gazdasági elemző műhely, az Oxford Economics tanulmányában.
A font gyengülése okozta költségemelkedés egy részét a légitársaságok is valószínűleg áthárítanák a fogyasztókra magasabb repülőjegyárak formájában – írja a turizmus.com.
Megszűnhetne a britek roamingdíj-mentes mobiltelefon-használatának lehetősége az EU-tagállamokban, és az utazási biztosítás is többe kerülne. Már 2020-ban 5 százalékkal, 4,7 millió fővel zuhanna a turisztikai célból külföldre utazó britek száma.
A legnagyobb vesztese Spanyolország lenne, ahová 2020-ban egymillióval kevesebb brit látogatna. Ez a forgatókönyv jelentős veszteséget okozna Írország és Franciaország idegenforgalmának is, a legtöbb európai ország, így Magyarország azonban alig érezné meg ezt a hatást.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.