Indul az ország legnagyobb aktív munkahelyi kihívás programja

2024. 09. 18., 22:18

Az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület (EMEGY) partnereivel elindítja a Legfittebb Munkahely vállalatok közötti kihívást 2024. szeptember 30-án. A 7 hetes országos program célja, hogy felhívja a figyelmet a fizikai aktivitás és az egészséges életmód fontosságára a munkahelyeken, miközben lehetőséget biztosít a vállalatoknak, hogy megmérkőzzenek egymással a „Legfittebb Munkahely 2024” címért.

A kihívásra kis-, közép-, nagyvállalati, valamint közigazgatási kategóriákban lehet nevezni 2024. szeptember 30-ig. A verseny során a vállalatok a Wellocracy nevű online platformon és applikáción keresztül gyűjtenek aktív pontokat munkavállalóikkal 2024. szeptember 30. és november 18. között. Minden, legalább 20 percen át tartó mozgásért pont jár. A kezdeményezés célja, hogy a mozgás élménnyé váljon, és erősítse a csapatszellemet a vállalatok körében.

A munkahelyi környezet ideális színtér a fizikai aktivitás előmozdítására, az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület a magyar munkavállalók egészségi állapotának javításáért dolgozik, ami elengedhetetlen a gazdaság versenyképességéhez. Jelenleg a magyar munkavállalók egészségi állapota messze elmarad az uniós átlagtól, ami súlyos terhet ró a gazdaságra. Az EMEGY munkahelyi környezetben ösztönzi programjaival a rendszeres testmozgást és az egészséges életmódot, ami közvetlenül hozzájárulhat a gazdasági teljesítmény növeléséhez.

A fizikai inaktivitás a legtöbb betegségcsoport mögött kiváltó tényezőként jelenik meg, és évente több milliárd forint egészségügyi költséget jelent az államnak és a munkáltatóknak egyaránt. Az inaktivitás miatt Magyarországon évente 37 millió munkanap veszik el táppénz és betegszabadság formájában, ami óriási terhet jelent a gazdaság számára.

A regisztrált vállalatoknál egy online felmérés is készül, amellyel a résztvevők pontos képet kaphatnak munkavállalóik fittségi állapotáról, valamint piaci helyzetükről ezen a speciális területen. A Legfittebb Munkahely Felmérés eredménye rávilágít a vállalatok társadalmi felelősségvállalására is, különösen arra, hogy milyen programokat indítanak dolgozóik egészségének és fittségének támogatására.

A kihívás egyedülálló lehetőséget kínál a vállalatoknak, hogy bemutassák elkötelezettségüket munkavállalóik egészsége iránt, miközben egy izgalmas és motiváló verseny részeseivé válnak. A verseny során a résztvevő cégek munkavállalói az aktív pontok gyűjtésével járulnak hozzá a vállalat sikeréhez, és esélyt kapnak arra, hogy elnyerjék a Legfittebb Munkahely 2024 címet.

További információ és a regisztráció EZEN AZ OLDALON érhető el.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 18:05:00
Április 2-tól lehet beadni a támogatási kérelmeket új erdőtelepítési pályázatra, a Közös Agrárpolitika keretében megjelent felhívás keretösszege 64 milliárd forint.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS