Indul az ország legnagyobb aktív munkahelyi kihívás programja

2024. 09. 18., 22:18

Az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület (EMEGY) partnereivel elindítja a Legfittebb Munkahely vállalatok közötti kihívást 2024. szeptember 30-án. A 7 hetes országos program célja, hogy felhívja a figyelmet a fizikai aktivitás és az egészséges életmód fontosságára a munkahelyeken, miközben lehetőséget biztosít a vállalatoknak, hogy megmérkőzzenek egymással a „Legfittebb Munkahely 2024” címért.

A kihívásra kis-, közép-, nagyvállalati, valamint közigazgatási kategóriákban lehet nevezni 2024. szeptember 30-ig. A verseny során a vállalatok a Wellocracy nevű online platformon és applikáción keresztül gyűjtenek aktív pontokat munkavállalóikkal 2024. szeptember 30. és november 18. között. Minden, legalább 20 percen át tartó mozgásért pont jár. A kezdeményezés célja, hogy a mozgás élménnyé váljon, és erősítse a csapatszellemet a vállalatok körében.

A munkahelyi környezet ideális színtér a fizikai aktivitás előmozdítására, az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület a magyar munkavállalók egészségi állapotának javításáért dolgozik, ami elengedhetetlen a gazdaság versenyképességéhez. Jelenleg a magyar munkavállalók egészségi állapota messze elmarad az uniós átlagtól, ami súlyos terhet ró a gazdaságra. Az EMEGY munkahelyi környezetben ösztönzi programjaival a rendszeres testmozgást és az egészséges életmódot, ami közvetlenül hozzájárulhat a gazdasági teljesítmény növeléséhez.

A fizikai inaktivitás a legtöbb betegségcsoport mögött kiváltó tényezőként jelenik meg, és évente több milliárd forint egészségügyi költséget jelent az államnak és a munkáltatóknak egyaránt. Az inaktivitás miatt Magyarországon évente 37 millió munkanap veszik el táppénz és betegszabadság formájában, ami óriási terhet jelent a gazdaság számára.

A regisztrált vállalatoknál egy online felmérés is készül, amellyel a résztvevők pontos képet kaphatnak munkavállalóik fittségi állapotáról, valamint piaci helyzetükről ezen a speciális területen. A Legfittebb Munkahely Felmérés eredménye rávilágít a vállalatok társadalmi felelősségvállalására is, különösen arra, hogy milyen programokat indítanak dolgozóik egészségének és fittségének támogatására.

A kihívás egyedülálló lehetőséget kínál a vállalatoknak, hogy bemutassák elkötelezettségüket munkavállalóik egészsége iránt, miközben egy izgalmas és motiváló verseny részeseivé válnak. A verseny során a résztvevő cégek munkavállalói az aktív pontok gyűjtésével járulnak hozzá a vállalat sikeréhez, és esélyt kapnak arra, hogy elnyerjék a Legfittebb Munkahely 2024 címet.

További információ és a regisztráció EZEN AZ OLDALON érhető el.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-19 00:19:00
A tavalyi átlagnál egyelőre több időt töltenek a piacon az ingatlanok, de a forgási sebesség közelít az egy évvel ezelőttihez, a panellakások esetében pedig már meg is haladja azt. Használt házat a legnehezebb eladni, de ebben a szegmensben is megállt az értékesítési idő növekedése – derül ki az Otthon Centrum országos összesítéséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.