Hazánk legnagyobb álláskereső rendezvényén több mint 100 cég várja a tapasztalt munkavállalókat és pályakezdőket a helyszínen és online. A legnagyobb kereslet villamosmérnökök iránt van, alig megelőzve az informatikusokat és gépészmérnöki végzettséggel rendelkezőket a jubileumi, 50. alkalommal megrendezésre kerülő Műegyetemi Állásbörzén.
Szerdán nyílt meg Magyarország legnagyobb múltú állásbörzéje, amely két napon át több ezer hazai és külföldi álláslehetőséget, valamint szakmai gyakorlati lehetőséget kínál egy helyen. Pályakezdőknek 87, tapasztalattal rendelkező munkavállalóknak 93, míg hallgatóknak 79 kiállító kínál nyitott pozíciókat.
A szervezők az elmúlt 2 év fejlesztéseit megtartva Magyarországon elsőként „hibrid” állásbörzét rendeznek, így azok az álláskeresők és munkaadók is részt vehetnek majd, akik személyesen nem tudnak jelen lenni. Lesznek kiállítók a helyszínen és lesznek cégek, akikkel a www.muegyetemiallasborze.hu oldalon keresztül lehet majd felvenni a kapcsolatot MS Teams csatornákon – ahol akár interjúidőpontokat is lehet foglalni és előadásokat is megtekinthetnek az érdeklődők. Több vállalat „hibrid” módon képviselteti magát, elérhető lesz az online térben és személyesen a standokon is.
Az előzetes felmérés szerint a résztvevő cégek legnagyobb számban (76) villamosmérnököket, informatikusokat (73) és gépészmérnököket (72) keresnek, de más végzettséggel rendelkezőknek is bőven van miből válogatniuk.
„58-44 cég kínál pozíciókat közgazdasági és pénzügyi területen. Műszaki menedzsert 55 vállalat keres, mechatronikai végzettséggel 60 cég ajánlatai közül lehet válogatni. Logisztikai, közlekedésmérnöki és vegyészmérnöki végzettségűeknek 36-23-31 cég kínál állást. Az építő- és építészmérnökök pedig 29-33 munkáltató ajánlatai közül válogathatnak. A kevésbé keresett bölcsész, természettudományi és jogi végzettségűeknek is közel 20 cég hirdetett meg nyitott pozíciókat. 24 kiállítónk pedig olyan pozíciókat is hirdetett, melyek betöltéséhez nem szükséges szakképzettség” – mondta Kiss Gergő.
A Műegyetemi Állásbörze szervezője hozzátette: a munkaadók sokszínűségét jellemzi, hogy foglalkoztatottságuk 11 és 57 000 fő között mozog. A vállalatoknál foglalkoztatott felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya átlagosan 66 százalék.
Az esemény ingyenes és nyitott bárki számára, aki aktívan állást, gyakornoki pozíciót keres, vagy aki csupán tájékozódni szeretne a munkáltatók igényeiről és a könnyebb elhelyezkedés feltételeiről.
A legtöbb állásajánlat online is elérhető a www.muegyetemiallasborze.hu oldalon, így már a rendezvény előtt érdemes böngészni a kiállítók által kínált pozíciók között, hogy céltudatosan lehessen felkeresni minél több, számunkra releváns lehetőséget kínáló standot.
„Előzetesen célszerű rendbe rakni, frissíteni az önéletrajzot és a közösségi profilokat is. CV-t a honlapra is érdemes feltölteni és célszerű a rendezvényre is elhozni pár darabot, hiszen ennek alapján tudja majd felvenni a kapcsolatot a pályázókkal a leendő munkaadó. Ezt elősegítendő a helyszínen ingyen nyomtatunk, fénymásolunk majd önéletrajzokat 20 példányig. Más felsőoktatási intézményekből is várunk hallgatókat, és már tapasztalattal rendelkező látogatókra is számítunk” – tette hozzá a szervező.
Az állást vagy szakmai gyakorlatot keresők 1 helyszínen, 2 napon keresztül, 2 emeleten válogathatnak több, mint 80 résztvevő cég, több ezer ajánlata között a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem K épületében és online a www.muegyetemiallasborze.hu oldalon is.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.