Budapest ad otthont a Singapore FinTech Festival társrendezvényének

2020. 12. 01., 18:15

A „World FinTech Festival in Budapest” rendezvénynek december 8-9 között első alkalommal ad otthont Magyarország az MNB szervezésében, együttműködésben a 2020. évi Singapore FinTech Festivallal (SFF).

Singapore FinTech Festival (SFF) a világ legnagyobb pénzügyi digitalizációs és innovációs eseménye, melyet a Szingapúri Monetáris Hatóság, a Monetary Authority of Singapore (MAS) szervez. Az idén ötödik alkalommal megrendezett fesztivál 2020. december 7-11. között zajlik, melyet a világ több FinTech központjából közvetítenek. A rendezvényt öt napon át 24 órában online követheti a közönség, ahol a résztvevők egy platformon keresztül több, mint 40 globális társrendezvénybe kapcsolódhatnak be. Budapest az SFF partnereként ad otthont az egyik ilyen társrendezvénynek.  

Az MNB által szervezett esemény megemlékezik a Szingapúr és Magyarország közötti diplomáciai kapcsolatok 50. évfordulójáról, és bemutatja a magyarországi azonnali fizetési rendszerben rejlő lehetőségeket, amelyekkel a pénzforgalmi szolgáltatók új, innovatív szolgáltatásokat tudnak nyújtani az ügyfeleiknek. A World FinTech Festival in Budapest ezeken túl olyan kulcsfontosságú témákat jár körül, mint a kiberbiztonság, a pénzügyi bevonódás, illetve a zöld és fenntartható pénzügyek.

Az SFF a pénzügyi, üzleti, kormányzati, technológiai és az akadémiai élet világszinten is vezető szereplőit vonultatja fel. Az idei rendezvény a „People and Talent” („Emberek és Tehetség”) tematikát állítja a középpontba. Ezen belül az esemény öt dedikált témakör keretében járja körül azokat a világszintű kihívásokat, melyek a pandémia okozta helyzetben meghatározó jelentőségűek: Economic Summit, Infrastructure Summit, Impact Summit, Investor Summit és Talent Summit.

Szombati Anikó, a Magyar Nemzeti Bank Digitalizációért és a FinTech szektor fejlesztéséért felelős ügyvezető igazgatója elmondta: „Célunk egyrészről a pénzügyi rendszer digitális átalakulásának támogatása, melynek jelentőségét a járványhelyzet hosszú távú hatásai csak növelik. Másrészről fontos számunkra, hogy egy aktív FinTech ökoszisztéma jöjjön létre Magyarországon, és egyúttal Budapest felkerüljön a globális FinTech térképre.”

Sopnendu Mohanty, a Szingapúri Monetáris Hatóság FinTech területért felelős vezetője hangsúlyozta: „Az SFF 2020 egyesíti a globális FinTech közösségeket és segít az olyan kulcsfontosságú kihívások kezelésében, mint a járvány okozta károk helyreállítása, valamint a fenntartható és zöld finanszírozás kérdése. Magyarország egyre meghatározóbb innovációs központ, amely többek között a globális pénzügyi és technológiai cégek aktív jelenlétében és a tehetséges, digitalizációban járatos szakértők növekvő számában nyilvánul meg. Nagy örömünkre szolgál, hogy Magyarország a Singapore FinTech Festival partnereként rendezi meg a World FinTech Festival in Budapest eseményt, ezzel is segítve a tudásmegosztást a magyar és a világ FinTech közössége között az SFF decemberi rendezvényén.

A rendezvény a hazai és a nemzetközi közönség számára egyaránt elérhető, jegyek erre a linkre kattintva vásárolhatók.

További információ a www.fintechfestival.sg weboldalon található.

Singapore FinTech Festival

Singapore FinTech Festival (SFF) a világ legnagyobb FinTech eseménye, egy FinTech közösséget tömörítő globális platform, ahol a világ Fintech szereplői, technológiai innovátorok, politikai döntéshozók, a pénzügyi szektor vezetői, befektetők - többek között magántőke- és kockázatitőke-befektetők - valamint az akadémiai élet szereplői vannak jelen. 2019-ben az SFF és a Singapore Week of Innovation and Technology (SWITCH) rendezvényein közel 140 országból több mint 60 ezren vettek részt, és olyan kiemelt eseményeket foglalt magába, mint a FinTech Conference, a FinTech Awards, Global FinTech Hackcelerator, Innovation Lab Crawl and Industry Networking and Workshops. Az SFF-et a Szingapúri Monetáris Hatóság a szingapúri Bankszövetséggel és a SingEx Holdings-szal együttműködésben szervezi. További információ elérhető az alábbi weboldalon: www.fintechfestival.sg

MNB

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 18:05:00
Április 2-tól lehet beadni a támogatási kérelmeket új erdőtelepítési pályázatra, a Közös Agrárpolitika keretében megjelent felhívás keretösszege 64 milliárd forint.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS