A Médiatanács 209 millió forinttal támogatja a közösségi rádiókat és tévéket

2019. 04. 05., 18:00

Harmincnégy közösségi és kisközösségi rádió, illetve televízió működési költségét támogatja mintegy 209 millió forinttal a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa.

Mint írták, a Médiatanács Magyar Média Mecenatúra Programjában a működési és üzemeltetési költségeket támogató pályázat idei első fordulójában a testület összesen 208,7 millió forinttal támogat harmincnégy sikeresen pályázó közösségi és kisközösségi médiumot.

Támogatást kap a Kiskőrös, a Zugló, a Pomáz, a Szentes, a Füred, a Szentgál, a Baranya és a Körös Televízió, a Komló és Térsége Televízió, az esztergomi Körzeti Televízió, a miskolci Irány TV, a szegedi TiszapART Televízió, a gödöllői Régió Plusz Televízió, a Karcag Televízió, a Somogy, a Zemplén és a Sárrét TV, a fővárosi Hegyvidék Televízió, az Apostol TV, a Bonum TV, a Hatoscsatorna, a Püspökladányi Kék Kálló Tv és a Városi TV Mohács.

A rádiók közül a székesfehérvári Táska Rádió, az Első Pesti Egyetemi Rádió, a kaposvári és a székesfehérvári Magyar Katolikus Rádió, a Győr Plusz Rádió, a debreceni FM90 Campus Rádió, a Berettyó és a Balaton Rádió, a szombathelyi Credo Rádió, a fővárosi Klasszik Rádió 92,1 és a szentgotthárdi Radio Monoąter nyert támogatást.

A Médiatanács döntött arról is, hogy 4,8 millió forinttal járul hozzá az izraeli Magyar Filmhét lebonyolításához. A rendezvényt – amelynek főszervezője a magyar nagykövetség – Tel-Avivban rendezik május 12. és 20. között.

Az eseményen olyan, a tanács Magyar Média Mecenatúra Programjában támogatott fesztiválsikereket is bemutatnak, mint a Curtiz, a Félvilág vagy A berni követ. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS