Meglepetést szerezne okozni? Csak nehogy meglepődjön!

2018. 12. 11., 14:17

A mindent az utolsó pillanatra hagyók december 24-én rohamozzák meg az üzleteket. Pedig ünnepektől függetlenül érdemes ugyanazt a stratégiát követni: kérdezzen, tervezzen, számoljon, és csak ezek után vásároljon! – tanácsolja a Magyar Cetelem Bank.

1. Tájékozódjon!

Az ajándékvásárlás legnagyobb csapdája, hogy mindenáron meglepetést szeretnénk okozni. Ezért aztán nem kérdezünk, sőt, meg sem halljuk a kívánságokat, az elejtett félmondatokat vagy a finom utalásokat. Valójában az ajándék célja nem a meglepetés, hanem az örömszerzés – ezt tartsuk mindig szem előtt, ha jól akarunk választani!

A másik tipikus buktató a leárazás. Karácsonyon innen, fekete pénteken túl mindenhonnan akciós feliratok kacsingatnak ránk. Mielőtt lecsapunk egy-egy kihagyhatatlannak tűnő ajánlatra, mindig tájékozódjunk a vásárlással járó összes költségről, hasonlítsuk össze az árakat, hogy megtaláljuk a legolcsóbbat! Rengeteg árösszevető oldal van, ahol egyszerűen utánajárhatunk, hol találjuk meg a kiszemelt ajándékot a legjobb feltételekkel. Ráadásul abban is eligazítást kapunk, mennyire megbízható egy-egy webshop, ha végül online vásárlás mellett döntünk.

2. Számoljon!

Tervezzük meg előre a várható költéseket: legyen listánk, amelyen szerepel, hogy kit és mivel szeretnénk megajándékozni, és ez mekkora összegből valósítható meg. Év végével megugranak a kiadásaink, ezért vásároljunk okosan: az esedékes számlák rendezése nem várhat, viszont a kosarunkba kerülő műszaki cikkek, háztartási berendezések, drágább barkács vagy sport felszerelések árcéduláján szereplő összegeknek nem feltétlenül kell az amúgy is szűkös decemberi költségvetésünket terhelniük.

Ha úgy látjuk, az ajándékok egy részét érdemes lenne részletekben törleszteni  a jövő évben, több lehetőségünk adódik. Számos boltban és webáruházban akár munkáltatói igazolás nélkül, gyors ügyintézés mellett vehető igénybe áruhitel.

3. Vásároljon!

Miután megvan a terv, nyakunkba vehetjük a várost – de talán szerencsésebb virtuális beszerzőkörútra vállalkoznunk, hiszen az ajándékvásárlás körüli legnagyobb stresszt a tömeg, a forgalmi dugók és a sorban állás okozza. Az internet segítségével nem csupán a legolcsóbb ajánlatot találjuk meg könnyen: amennyiben házhozszállítást kérünk, vagy egy közeli automatába rendeljük a csomagot, cipekednünk sem kell.

Nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni a döntést, hiszen karácsony közeledtével akkora lehet a forgalom, hogy bizonytalanná válhat, időben megérkezik-e minden. Az ár mellett a minőséget sem érdemes szem elől téveszteni: egy silányabb termék a végén többe kerülhet a sorozatos javítások miatt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 20., 16:40
Nem jellemezte magas cégfluktuáció a faipari szektort 2022-ben, alapvetően stagnált az itt működő cégek száma. Az egyéni vállalkozók köre tavaly közel 100 fővel tovább csökkent. A jövő rövidtávon várhatóan nem hoz jelentős kiugrást, 2023-ban csökkenő cégszámmal érdemes számolni – írja elemzésében az Opten.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.
2023-03-20 18:10:00
Az ültetésre szánt növények távértékesítése kizárólag növényútlevéllel megengedett, amely igazolja, hogy a termesztés és előállítás a növény-egészségügyi követelmények betartásával történt – hívja fel a figyelmet a Nébih.
2023-03-20 17:10:55
A klasszikus irodai munkakörök esetében elterjedtek a távmunkavégzés és annak flexibilis megjelenési formái: a határon átnyúló home office, a „mobile working” vagy akár a „workation”. A Grant Thornton összefoglalta a határon átnyúló munkavégzéssel kapcsolatos legfontosabb adózási kérdéseket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.
2022. 11. 29., 23:30
epizód: 2022 / 12   |   hossz: 24:09
Étvágygerjesztő sikertörténetet tálalunk fel a vendéglátóiparból. Az encsi Anyukám mondta titkát elsősorban nem az olaszos hangulatban, hanem a hazai alapanyagokban, a család- és vendégszeretetben kereshetjük. Dudás Szabolcs, az étterem egyik vezetője arról is beszél, hogy miként lett a főzés szeretetéből, átgondolt stratégiával, üzleti vállalkozás. A sztori 1995-ben egy olaszországi pizzakóstolós utazással kezdődött, és ma már a kiváló helyeknek járó Bib Gourmand-díjnál tart.

  Rovathírek: GUSTO

Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS