Meglepetést szerezne okozni? Csak nehogy meglepődjön!

2018. 12. 11., 14:17

A mindent az utolsó pillanatra hagyók december 24-én rohamozzák meg az üzleteket. Pedig ünnepektől függetlenül érdemes ugyanazt a stratégiát követni: kérdezzen, tervezzen, számoljon, és csak ezek után vásároljon! – tanácsolja a Magyar Cetelem Bank.

1. Tájékozódjon!

Az ajándékvásárlás legnagyobb csapdája, hogy mindenáron meglepetést szeretnénk okozni. Ezért aztán nem kérdezünk, sőt, meg sem halljuk a kívánságokat, az elejtett félmondatokat vagy a finom utalásokat. Valójában az ajándék célja nem a meglepetés, hanem az örömszerzés – ezt tartsuk mindig szem előtt, ha jól akarunk választani!

A másik tipikus buktató a leárazás. Karácsonyon innen, fekete pénteken túl mindenhonnan akciós feliratok kacsingatnak ránk. Mielőtt lecsapunk egy-egy kihagyhatatlannak tűnő ajánlatra, mindig tájékozódjunk a vásárlással járó összes költségről, hasonlítsuk össze az árakat, hogy megtaláljuk a legolcsóbbat! Rengeteg árösszevető oldal van, ahol egyszerűen utánajárhatunk, hol találjuk meg a kiszemelt ajándékot a legjobb feltételekkel. Ráadásul abban is eligazítást kapunk, mennyire megbízható egy-egy webshop, ha végül online vásárlás mellett döntünk.

2. Számoljon!

Tervezzük meg előre a várható költéseket: legyen listánk, amelyen szerepel, hogy kit és mivel szeretnénk megajándékozni, és ez mekkora összegből valósítható meg. Év végével megugranak a kiadásaink, ezért vásároljunk okosan: az esedékes számlák rendezése nem várhat, viszont a kosarunkba kerülő műszaki cikkek, háztartási berendezések, drágább barkács vagy sport felszerelések árcéduláján szereplő összegeknek nem feltétlenül kell az amúgy is szűkös decemberi költségvetésünket terhelniük.

Ha úgy látjuk, az ajándékok egy részét érdemes lenne részletekben törleszteni  a jövő évben, több lehetőségünk adódik. Számos boltban és webáruházban akár munkáltatói igazolás nélkül, gyors ügyintézés mellett vehető igénybe áruhitel.

3. Vásároljon!

Miután megvan a terv, nyakunkba vehetjük a várost – de talán szerencsésebb virtuális beszerzőkörútra vállalkoznunk, hiszen az ajándékvásárlás körüli legnagyobb stresszt a tömeg, a forgalmi dugók és a sorban állás okozza. Az internet segítségével nem csupán a legolcsóbb ajánlatot találjuk meg könnyen: amennyiben házhozszállítást kérünk, vagy egy közeli automatába rendeljük a csomagot, cipekednünk sem kell.

Nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni a döntést, hiszen karácsony közeledtével akkora lehet a forgalom, hogy bizonytalanná válhat, időben megérkezik-e minden. Az ár mellett a minőséget sem érdemes szem elől téveszteni: egy silányabb termék a végén többe kerülhet a sorozatos javítások miatt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS