A németországi székhelyű ZF technológiai csoport két nagyszabású projekt megvalósítására összesen 62,5 millió eurót ruház be a magyarországi autógyártás két fellegvárában, Debrecenben és Kecskeméten. Az összesítve 313 új munkahelyet létrehozó beruházások az e-járművek alkatrészgyártásához teremtenek kapacitásokat.
A ZF globális technológiai csoport két új magyarországi telephellyel bővíti működését. A német járműipari beszállító prémium autógyárakkal, a Debrecenben gyártóbázist létesítő BMW-vel és a Kecskeméten üzemelő Mercedes-Benzzel lép partnerségre, hogy kiszolgálja a két cég új járműplatformjai kapcsán keletkező jövőbeli keresletet.
A ZF beruházásai összesen 62,5 millió eurót tesznek ki. Kecskeméten egy 17.700 négyzetméteres csarnokban történik majd a gyártás, míg a debreceni operáció egy 13.700 négyzetméteres létesítményben indul. A ZF az említett német autógyárak számára saját gyárában hátsó és első tengelyeket fog készíteni, mégpedig az ún. „just in sequence” elv mentén, miszerint az alapanyagok és alkatrészek nem csak időben, hanem a gyártási soron történő felhasználásuk sorrendjében érkeznek a termelő üzembe.
A ZF új telephelyei 2024 negyedik negyedévére állhatnak üzembe új szerződéses partnereik közvetlen szomszédságában.
A képen Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere (k), Papp László debreceni polgármester (j), és Joó István befektetésöszöntözésért felelős kormánybiztos, a HIPA vezérigazgatója.
A cikk megírásában az Üzletem.hu együttműködő partnere a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség volt.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. honlapján megjelent adatok szerint a Paksi Atomerőmű 16 016,6 GWh villamos energiát termelt 2024-ben, ez az összes villamosenergia-termelés 47,1 százalékát jelentette.