Pénzváltókat büntetett a jegybank

2018. 11. 23., 13:00

A pénzváltó ügynökök ellenőrzésének hiányosságai miatt az MKB Bank Zrt.-t 9,5 millió, a Nyugat Takarék Szövetkezetet 14 millió, a Pátria Takarékszövetkezetet 5 millió forintra bírságolta a Magyar Nemzeti Bank.

A pénzváltási tevékenységet érintő témavizsgálat hiányosnak találta a pénzváltó ügynökök belső szabályzatait is – olvasható a jegybank pénteki közleményében.

A pénzváltók több esetben hibás folyamatokat alakítottak ki a gyanúsnak minősülő tranzakciók bejelentésére, helytelenül tárták föl az ügyfelek tényleges tulajdonosait és pénzeszközeik forrását.

Az MNB az IBUSZ Utazási Irodák Kft., a Rania Kft., a Ciklámen Tourist Idegenforgalmi Zrt., a H&M Change Kft. és Northline Kft., valamint megbízó hitelintézeteik, vagyis az MKB Bank Zrt., a Nyugat Takarék Szövetkezet és a Pátria Takarékszövetkezet 2016. január 1. és 2017. június 25. közötti működését ellenőrizte.

Pénzváltási tevékenységet az MNB engedélyével rendelkező hitelintézetek vagy velük megbízási szerződést kötő függő közvetítők végezhetnek. A jegybanki felügyelési tevékenység mellett saját pénzváltóik működését a megbízó hitelintézetek belső ellenőrzési szervezeti egységei is kötelesek legalább évi egyszer ellenőrizni.

A hitelintézetek tehát felelősek, ha a pénzváltó ügynökeik a pénzváltási tevékenységüket nem a jogszabályok betartásával végzik - olvasható a közleményben. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS