Az Európai Unió egészében 2022. novemberben már „csak” 27,4 százalékkal voltak magasabbak az ipari árak, mint egy évvel korábban, a magyarországi drágulás a legmagasabb az összes tagállam között.
Az ipari termelői árak éves emelkedésének üteme – uniós szinten – folyamatosan csökken: az szeptemberben még 41,4, októberben 31,1 százalékos volt.
Az Eurostat adatai szerint novemberben az EU egészében (is) az energia drágult a legnagyobb mértékben (éves szinten 56 százalékkal), a nem tartós fogyasztási cikkek ára 17,1 százalékkal volt magasabb, míg a továbbfelhasználásra termelő ágazatokban 15,5 százalékos volt az áremelkedés. A tartós fogyasztási cikkek árát 9,7 százalékkal, a beruházási javakét 7,7 százalékkal emelték átlagosan a termelők.
A belföldi termelői árak Magyarországon emelkedtek a legnagyobb mértékben, a 63,5 százalékos (a KSH módszertana szerint 63,7 százalékos) éves ráta kirívóan magas uniós viszonylatban, Lettország 52,2 százalékkal követi, a „bronzérmes” pedig Románia, 44,8 százalékkal. (Írországban már csökkenést regisztráltak, ott 13 százalékkal volt alacsonyabb az árszint, mint 2021 novemberében.)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.