EÁFA

Itt találod az összes cikket a „eÁFA” témában!

Az eÁFA-ban is beadható az éves áfabevallás, de már nincs sok idő

Az eÁFA-ban is beadható az éves áfabevallás, de már nincs sok idő

A NAV csaknem 70 ezer vállalkozástól várja 2025. február 25-ig a tavalyi évről szóló áfabevallását; az eÁFA az érintetteknek jelentősen megkönnyítheti a kötelezettség teljesítését. A tavaly indult eÁFA-rendszerben már az éves bevallás is egyszerűen elkészíthető és beadható, akár a webes felületen, akár gép-gép kapcsolaton keresztül – hívta fel a figyelmet az adóhivatal.
2024. 10. 02., 09:20
Háromezer vállalkozás kap levelet a NAV-tól csütörtökön

Október 3-án a NAV több mint háromezer vállalkozásnak küld tájékoztatást: azoknak, akiknek a számlaadat-szolgáltatásában vagy az áfabevallásában hiba van. A hibát nem javító cégek további hatósági eljárásra számíthatnak.

2024. 07. 28., 11:10
Az eÁFA nem veszi el a könyvelők munkáját

Az eÁFA bevezetésének tapasztalatairól, kihívásairól, valamint a rendszer fejlesztésének további elemeiről a PwC adószakértői foglalták össze a legfontosabb tudnivalókat.

2024. 07. 02., 13:25
Az eÁfa-bevallás újdonságai és előnyei

A 2024-ben bevezetett elektronikus áfarendszer a bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás révén csökkenti a vállalkozások adminisztrációs terheit, egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A digitális szabályozás részleteit Kenyeres Beáta, a HÍD Consulting szakértője mutatja be.

2024. 07. 01., 20:10
Már benyújtható az eÁFA önellenőrzés

A NAV eÁFA-rendszerében már benyújthatók az újfajta bevallási lehetőséggel beadott bevallások önellenőrzései a webes felületen és a gép-gép kapcsolaton keresztül is.

2024. 06. 24., 17:10
Már több mint 60 ezer adózót regisztráltak az eÁFA-rendszerben

Folyamatos növekedést mutat az eÁFA rendszer használata, amellyel „élesben” január 1-jétől van lehetőség a havi és a negyedéves áfa bevallására – tájékoztatott Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.

2024. 04. 25., 12:10
Elindult a „NAV Felhasználókezelő”

A NAV Felhasználókezelő olyan központi bejelentkezési felület, amely könnyű és gyors hozzáférést biztosít a felhasználóknak az Online Számla rendszerhez, az Online Számlázó programhoz és az eÁFA-rendszerhez. További előnye, hogy az Online Számla karbantartása alatt is elérhetők ezek az online rendszerek.

2024. 02. 19., 17:10
A januári bevallás már az eÁFA-rendszeren keresztül is benyújtható

Február 20-án lesz az áfabevallás beadási határideje, amely már az új eÁFA-rendszerben, akár annak webes felületén, akár gép-gép kapcsolaton keresztül is benyújtható – tájékoztatott Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.

2024. 01. 04., 10:10
Elindult az eÁFA

Január 1-jén a NAV élesítette az elektronikus áfarendszert.

2023. 12. 29., 11:10
eÁFA: az áfabevallás új lehetősége 2024-től

A 2024-től elérhető, az áfabevallási kötelezettség teljesítését új megközelítésben lehetővé tevő eÁFA-rendszerben rejlő előnyöket a NAV szakértői foglalták össze.

2023. 11. 15., 09:10
Egyszerűsíti az áfabevallást a NAV

A NAV 2024-ben indítja el az eÁFA-rendszert, az áfabevallások elektronikus úton történő összeállításának és benyújtásának további támogatására, ami jelentősen átalakítja a ma ismert folyamatot.

2021. 03. 24., 11:00
Segítenék az eÁFA rendszer fejlesztését

A NAV idén tervezi az eÁFA rendszer bevezetését. A Minősített Könyvelők Egyesülete felmérést végzett tagjai között a lehetséges buktatókról és javaslatot fogalmazott meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal felé.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS