Betéti társaság

Itt találod az összes cikket a „betéti társaság” témában!

„Nem biztos, hogy jó ötlet a betéti társaság, ha ezeket nem tudod”

„Nem biztos, hogy jó ötlet a betéti társaság, ha ezeket nem tudod”

Sokan gondolják úgy, hogy a vállalkozáshoz a legolcsóbb és ezért a legjobb megoldás egy betéti társaság létrehozása. Ekkor ugyanis nem szükséges milliókat betenni a cégbe. Ez persze igaz – de biztos, hogy mindenkinek előnyös lehet ez a cégforma?
2023. 02. 24., 20:15
Betéti társaság: így szabályos a társasági szerződés

A betéti társaság (bt.) létesítésére irányuló társasági szerződés megkötésével a társaság tagjai arra vállalnak kötelezettséget, hogy a társaság gazdasági tevékenységének céljára a társaság részére vagyoni hozzájárulást teljesítenek, továbbá legalább az egyik tag (a továbbiakban: beltag) vállalja, hogy a társaságnak a társasági vagyon által nem fedezett kötelezettségeiért a többi beltaggal egyetemlegesen köteles helytállni, míg legalább egy másik tag (a továbbiakban: kültag) a társasági kötelezettségekért – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – nem tartozik helytállási kötelezettséggel. [Ptk. 3:154. §]

2023. 01. 13., 11:13
Kötelező pótolni a betéti társaság hiányzó tagját?

Mi történik, ha egyedül marad a betéti társaság tagja? Mit kell tenni ilyen esetben? Kötelező-e pótolni a betéti társaság hiányzó tagját? Mennyi ideje van a megmaradt tagnak a döntésre? A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

2022. 01. 21., 09:50
Betéti társaság kültagja is lehet korlátlanul felelős?

A beltag mellett kültag is kell egy betéti társasághoz. Mit kell tudni, ha valaki kültagként vesz részt a cégben? Lehet-e ennek buktatója vagy csupán a papírforma kedvéért van rá szükség? A legfontosabb tudnivalókat dr. Kocsis Ildikó ügyvéd foglalta össze.

2020. 11. 26., 18:30
Milyen a beltag felelőssége egy betéti társaságban?

A cégalapítás során az elsők között kell(ene), hogy szerepeljen a felelősség kérdése. Nem mindegy, hogy milyen a tagok felelőssége, mivel és mikor kötelesek helytállni a céges tartozásokért. Ebben a cikkben a betéti társaság beltagját nézzük meg. Milyen a beltag felelőssége? A kérdésre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS