Nagy jövőt jósol az aranynak a Citigroup

2019. 09. 11., 11:45

Két éven belül rekordszintre, 2000 dollár fölé emelkedhet az arany ára unciánként – vélik a Citigroup elemzői.

Az arany eddigi csúcsára 1921,17 dollár, amit 2011-ben ért el.

A Citigroup szerint az arany árát erősíti az alacsony kamatszint, a globális recesszióval kapcsolatos félelmek erősödése, ami párosul az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktussal, de árfelhajtó számos geopolitikai kockázati tényező, valamint a jegybankok és a befektetők részéről jelentkező jelentős aranykereslet.

A Citibank egyben feljavította az arany negyedik negyedévi árával kapcsolatos előrejelzését. Azzal számol, hogy a New York-i tőzsde fémrészlegében (COMEX) az arany ára unciánként 1575 dollár lesz a decemberben záródó negyedik negyedévben az eddig várt 1450 dollár helyett.

Szerdán kora reggel az aranyat 1498,75 dolláron jegyezték, ami 0,03 százalék (45 cent) csökkenés a keddi záróértékéhez képest. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS