Megközelítette az 50 millió forintot az átlagos ingatlanár Hajdú-Bihar vármegyében

2024. 08. 16., 15:40

Az országos trenddel megegyező mértékben erősödött az ingatlanpiaci kereslet Hajdú-Bihar vármegyében is, ahol a Duna House adatai alapján az átlagos négyzetméterár 646 ezer forintra emelkedett, az otthonteremtés költsége pedig már megközelítette az 50 millió forintot.

A legtöbb ingatlan Debrecenben talált gazdára, ahol – a fővárosihoz közelítő albérletárak mellett – már az átlagos négyzetméterár is 705 ezer, az ingatlanvásárlásra fordított összeg pedig 52,6 millió forintra emelkedett a Duna House értékesítési adatai szerint.

„Míg 2023-ban országos tekintetben gyenge eredményeket hozott a hazai ingatlanpiac, addig az idei évben az elhalasztott vásárlások pótlása, a csökkenő kamatkörnyezet és a megújult otthonteremtési támogatások hatása az érdeklődők számán túl már a tranzakciószámokon is érezhető” – mondta el Benedikt Károly, a Duna House PR és elemzési vezetője.

Vármegyei szinten felerősödött idén a vásárlási kedv, ami az átlagos négyzetméterárakon is nyomot hagyott. A tavalyi év értékesítési adataihoz mérten az idei év eladásai alapján már 646 ezer forintra emelkedett a vármegyei átlag négyzetméterenként. A Hajdú-Biharban letelepedők átlagosan 10 négyzetméterrel nagyobb, vagyis 77 m2-es ingatlanokra szerződtek, az ingatlanvásárlásra fordított összeg pedig meghaladta a 49,6 millió forintot 2024-ben.

Az előző évekhez hasonlóan, továbbra is a családi házakra irányul a kereslet zöme, idén már az ügyfelek 42 százaléka döntött ház vásárlása mellett. A vármegyében kertes házat választó ügyfelek idén átlagosan 538 ezer forintos négyzetméteráron, átlagosan 101 négyzetméter alapterületű otthonokra szerződtek, 54,4 millió forintos áron. Az összes ingatlantípus tekintetében az országos átlaggal megegyező, kétszámjegyű éves növekedést mutatnak a négyzetméterárak.

A hajdú-bihari vevők számára preferált ingatlantípus a téglaépítésű lakás is, amely a Duna House 2024-as adatai alapján 33 százalékos arányban szerepelt az adásvételek között. A házakhoz képest mérsékeltebb áremelkedés után Hajdú-Bihar vármegyében így 771 ezer forint/m2 áron lehetett téglalakáshoz jutni idén. A téglalakásra fordított összeg 45,5 millió forintra nőtt, az átlagos alapterület pedig 59 négyzetméter lett. 2024-ben a vármegyében értékesített ingatlanok között 18 százalékra mérséklődött a panellakások aránya. Négyzetméterárak tekintetében a házgyári lakásoknál is növekedést hozott az idei év, az átlag 771 ezer forint/m2-re emelkedett. A Hajdú-Bihar vármegyei, átlagosan 54 négyzetméteres panelekhez 39 millió forint feletti összegért juthattak a vásárlók.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 11., 05:11
2024 negyedik negyedévében a hazai munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést 18 százalékuk tervez. Ehhez hasonló optimizmusra a piaci szereplők körében az elmúlt öt évben csak 2022 első negyedévében volt példa – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
2024-09-11 11:11:00
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis és középvállalkozások fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni.
2024-09-10 22:10:22
Tudatos út a sikerhez a motiváció és a mindset erejével mottóval tart rendezvényt a BeeCorp Stúdió, amelyen Marosi László is az előadók között szerepel.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS