Prima Díj: Veszprém megye kiválóságait köszöntötték három kategóriában

Prima Díj: Veszprém megye kiválóságait köszöntötték három kategóriában
2022. 11. 19., 15:58

Padisák Judit biológus, Fazekas Nándor korábbi válogatott kézilabdázó és Fényes Lóránd asztrofotográfus vehette át a Veszprém megyei Prima-díjat a VOSZ idei gáláján Veszprémben.

A díjátadó gálát 17. alkalommal szervezte meg a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Veszprém Megyei Szervezete, az eseménynek a Megyeháza adott otthont november 18-án – írja a veol.hu.

Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese, a Veszprém megyei szervezet elnöke megnyitójában hangsúlyozta: ahhoz, hogy a vállalkozók jó döntéseket hozhassanak és közösségüket szolgálhassák, nagy szükség van arra a szellemi erőtartalékra, amelyet a tudomány, a sport és a kultúra képviselői jelenítenek meg. Hozzátette: a Prima-díj a megye legfontosabb, független és mértékadó elismerése.

Magyar tudomány kategóriában Padisák Judit biológus, egyetemi tanár, akadémikust díjazták. A méltatásban elhangzott, kutatási területe a limnoökológia, azaz a szárazföldön található természetes vizek ökológiája. Az édesvízi algológia nemzetközileg elismert, kiemelkedő képviselője. Kutatási témái közé tartozik az algák asszociációiával kapcsolatos alapkutatás, valamint Magyarország álló- és folyóvizei ökológiai állapotának tanulmányozása. A Pannon Egyetem legtöbbet hivatkozott kutatója több mint 13 ezer hivatkozással. A Pannon Egyetemen létrehozta a Limnológia tanszéket, és az 1999-ben indult környezettudományi képzés egyik megalapítója volt.

Magyar sport kategóriában Fazekas Nándor, korábbi válogatott kézilabdakapus vehette át az elismerést. Pályafutása során két időszakban erősítette a veszprémi kézilabdacsapatot, amelynek színeiben 12-szer lett magyar bajnok, 12-szer magyar kupagyőztes, egyszer szuperkupa győztes és játszott Bajnokok Ligája döntőben. A magyar válogatott mezét 236-ször ölthette magára. A nemzeti együttessel öt világbajnokságon és két olimpián vett részt. Athénban és Londonban is negyedik helyen zárt a nemzeti együttes. Jelenleg a VKKFT kapusedzőjeként dolgozik.

Magyar képzőművészet kategóriában Fényes Lóránd asztrofotográfus érdemelte ki az elismerést. Az amatőr csillagászat a digitális technika robbanásszerű fejlődésével mára a legfőbb elfoglaltságává, professzionális kiteljesedésévé vált. Fényes Lóránd a Brit Királyi Obszervatórium kiemelt presztízsű nemzetközi megmérettetésének, az Astronomy Photographer of the Year kategóriagyőztese, több nemzetközi asztrofotós pályázat díjazottja, az Év természetfotósa verseny különdíjasa. Az elmúlt években a National Geographic hazai kiadása több éven keresztül díjazta a felvételeit, a NASA szakemberei által üzemeltetett online galéria pedig számos esetben ismerte el felvételeit a legjobb asztrofotókat rendező napi válogatásában.

Átadták a Megyei Év Vállalkozója Díjakat is. Idén a solar rendszerek szakszerű ügyintézésével és telepítésével foglalkozó Lifesun Trade Kft., a balatonfüredi éttermet működtető Borcsa Kft., az építőipari kivitelező Vemévszer Kft., a műszaki műanyagfröccsöntéssel, elastomer és bioműanyagok fröccsöntésével foglalkozó Plasticor Kft., valamint az ital-, kávé- és snackautomatákat üzemeltető Hungaro Kereskedőház Kft. érdemelte ki az elismerést.

Veszprém megye Országos Év Vállalkozója díjazottja Hauber Csaba, Edeltech Kft., aki az országos Prima Primissima gála előtti Vállalkozók Napján veheti át a díjat december 2-án Budapesten.

A felvételen: Fazekas Nándor, Padisák Judit és Fényes Lóránd. Fotó: Pesthy Márton

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS