Pályakezdőknek indít tehetségprogramot a Lufthansa Systems Hungária

2021. 05. 13., 11:30

A Lufthansa Systems Hungária, a légiközlekedési informatika egyik piacvezetője idén is elindítja tehetséggondozó IT Young Professional Programját. A vállalat szakemberei több száz légitársaság és repülőtér mindennapi biztonságos és hatékony működését segítik Budapestről és Szegedről. A pályakezdő fiatalok ebbe a különleges iparágba kapcsolódhatnak be a program során.

Az IT Young Professional Programot először 2012-ben hirdette meg a Lufthansa Systems Hungária azzal a céllal, hogy olyan tanulási időszakot biztosítsanak a pályakezdőknek, amely projektfeladatokon keresztül vezeti át őket az elméleti alapoktól a tényleges munkafolyamatokba. 2021-ben 10-14 fiatal próbálhatja ki magát a folyamatosan megújuló és egyre gyorsabban fejlődő légiközlekedési informatika területén. A cég június 1-ig várja az általános szoftverfejlesztési tudással és magabiztos angol nyelvismerettel rendelkezők jelentkezését.

„Az új érkezők minden évben friss tudást, új gondolatokat és lendületet hoznak a mindennapjainkba. Olyan pályakezdőket vagy pályamódosítókat várunk, akiknek fontos a folyamatos fejlődés, és színvonalas szakmai munkára vágynak" – mondta Turcsikné Gáspár Georgina, a Lufthansa Systems Hungária HR vezetője, majd hozzátette: „A program indulása óta több mint 80 fiatal vett részt a képzésben, és többségük ma is velünk dolgozik. Ez mutatja a program sikerességét, és azt, hogy a légiközlekedési informatika egy olyan izgalmas terület, ami hosszú távon is vonzó perspektívát nyújt a fiatal tehetségek számára.”

(Az Üzletem interjút készített Georginával a 12 kérdés – 12 válasz sorozatban, amelyet IDE KATTINTVA ismét elolvashat.)

A projektorientált gyakorlati oktatás júliusban kezdődik, szeptembertől pedig már éles környezetben, a cég ügyfeleivel és rendszereivel foglalkozhatnak a fiatalok. A napi több millió utas kényelmét és biztonságát támogató rendszerek tervezésén és működtetésén túl a résztvevők betekintést nyerhetnek a magyarországi központ innovációs projektjeibe is. A tanulás nem a megszokott, tantermi módszert követi, hanem egy demó projekt kidolgozásán keresztül, tapasztalati úton, agilis szemlélettel zajlik.

Az irányított csapatmunkát prezentációk, a belső ügyféllel való egyeztetés, egyéni coaching és különböző tréningek egészítik ki, a technikai tudás elsajátítását, fejlesztését pedig szakmai mentorok és kiváló trénerek segítik.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS