Egerben és Szolnokon folytatódott a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata

Egerben és Szolnokon folytatódott a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata
2024. 04. 07., 13:10

Még több szakmai tanácsadással segíti a vállalkozókat a VOSZ Heves vármegyében is

Micski Marianna, a VOSZ Heves Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában összegezte a 2023-as esztendő és az idei első negyedév eredményeit, a munkát tavaly óta kibővített elnökséggel végzik. Kiemelte, hogy tavaly Heves vármegyei kezdeményezésre indult a VOSZ Páholy, az első évben 8 rendezvényt tartottak, összesen 450 vállalkozás képviseltette magát, a kezdeményezéshez pedig idén több vármegye VOSZ-szervezete is csatlakozott.

Ignácz Balázs, Heves vármegye főispánja köszöntőjében kiemelte, hogy 2024-ben több fejlesztési program folytatódik és újabbak is indulnak a GINOP Plusz program uniós források felhasználásával. Bér-, lakhatási- és képzéstámogatási pályázatok jelennek meg, ezek a VOSZ vármegyei tagvállalatainak is lehetőségeket jelentenek.

Eppel János, a VOSZ elnöke megerősítette, a szövetségnek van válasza az aktuális kérdésekre és kihívásokra, amelyeket a vállalkozások egyre kevésbé kerülhetnek ki, ilyen a fenntarthatóság, az ESG témaköre is.

10 fős elnökséggel folytatja a munkát a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei szervezete

Ádám Imre, a VOSZ elnökhelyettese előadásában hangsúlyozta, hogy a VOSZ idén nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a vállalkozók minél nagyobb számban legyenek tisztában az ESG-vel kapcsolatos feladatokkal. Az edukálás első fóruma a VOSZFESZT ESG-tematikájú rendezvénye lesz április 25-én Veszprémben a Pannon Egyetemen. Erről és minden más VOSZ-rendezvényről tájékozódni lehet a vosz.hu-n a NAPTÁR rovatban.

Az elnökhelyettes emlékeztetett a VOSZ március 13-án megrendezett „Együtt gondolkodás a hazai munkaerőpiaci tartalékokról” című konferenciájára, ahol a kérdést alaposan körbejárták a külföldi munkavállalók helyzetétől az inaktívak munkaerőpiacra történő bevonásán át a külföldön dolgozók hazacsábításáig. A VOSZ az Egyensúly Intézettel közösen szakpolitikai javaslatcsomagot dolgozott ki a külföldön dolgozó magyar munkavállalók hazahívására.

Dr. Lits József, a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában hangsúlyozta, a VOSZ-nak óriási a felelőssége, hogy a kis és középvállalkozások érdekeit képviselje, felvetéseiket, javaslataikat közvetítse a döntéshozók felé. A vármegyében a VOSZ tavaly három alkalommal rendezett gazdasági fórumot, és immár Brüsszelig érnek a kapcsolatai a kkv-kat képviselve. A Széchenyi Kártya Program a vármegyében is sikertörténet, külön jó hír, hogy a kormány 1400-ról 1700 milliárd forintra emelte a keretösszeget. Dr. Lits József bejelentette, hogy a vármegyei elnökséget 5-ről 10 főre bővítik. Idén már 20. alkalommal rendezik meg a Prima Gálát, amely a vármegye egyik legfontosabb gazdasági-társadalmi eseménye lesz.

A rendezvényen dr. Lits József 25 éves elnöki munkájáért emléklapot vett át Eppel Jánostól, a VOSZ elnökétől, majd öt vármegyei tagvállalkozás vezetőjének adtak át emléklapot a vármegyei szervezet 25 éves jubileuma alkalmából.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS