Még több szakmai tanácsadással segíti a vállalkozókat a VOSZ Heves vármegyében is
Micski Marianna, a VOSZ Heves Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában összegezte a 2023-as esztendő és az idei első negyedév eredményeit, a munkát tavaly óta kibővített elnökséggel végzik. Kiemelte, hogy tavaly Heves vármegyei kezdeményezésre indult a VOSZ Páholy, az első évben 8 rendezvényt tartottak, összesen 450 vállalkozás képviseltette magát, a kezdeményezéshez pedig idén több vármegye VOSZ-szervezete is csatlakozott.
Ignácz Balázs, Heves vármegye főispánja köszöntőjében kiemelte, hogy 2024-ben több fejlesztési program folytatódik és újabbak is indulnak a GINOP Plusz program uniós források felhasználásával. Bér-, lakhatási- és képzéstámogatási pályázatok jelennek meg, ezek a VOSZ vármegyei tagvállalatainak is lehetőségeket jelentenek.
Eppel János, a VOSZ elnöke megerősítette, a szövetségnek van válasza az aktuális kérdésekre és kihívásokra, amelyeket a vállalkozások egyre kevésbé kerülhetnek ki, ilyen a fenntarthatóság, az ESG témaköre is.
10 fős elnökséggel folytatja a munkát a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei szervezete
Ádám Imre, a VOSZ elnökhelyettese előadásában hangsúlyozta, hogy a VOSZ idén nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a vállalkozók minél nagyobb számban legyenek tisztában az ESG-vel kapcsolatos feladatokkal. Az edukálás első fóruma a VOSZFESZT ESG-tematikájú rendezvénye lesz április 25-én Veszprémben a Pannon Egyetemen. Erről és minden más VOSZ-rendezvényről tájékozódni lehet a vosz.hu-n a NAPTÁR rovatban.
Az elnökhelyettes emlékeztetett a VOSZ március 13-án megrendezett „Együtt gondolkodás a hazai munkaerőpiaci tartalékokról” című konferenciájára, ahol a kérdést alaposan körbejárták a külföldi munkavállalók helyzetétől az inaktívak munkaerőpiacra történő bevonásán át a külföldön dolgozók hazacsábításáig. A VOSZ az Egyensúly Intézettel közösen szakpolitikai javaslatcsomagot dolgozott ki a külföldön dolgozó magyar munkavállalók hazahívására.
Dr. Lits József, a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában hangsúlyozta, a VOSZ-nak óriási a felelőssége, hogy a kis és középvállalkozások érdekeit képviselje, felvetéseiket, javaslataikat közvetítse a döntéshozók felé. A vármegyében a VOSZ tavaly három alkalommal rendezett gazdasági fórumot, és immár Brüsszelig érnek a kapcsolatai a kkv-kat képviselve. A Széchenyi Kártya Program a vármegyében is sikertörténet, külön jó hír, hogy a kormány 1400-ról 1700 milliárd forintra emelte a keretösszeget. Dr. Lits József bejelentette, hogy a vármegyei elnökséget 5-ről 10 főre bővítik. Idén már 20. alkalommal rendezik meg a Prima Gálát, amely a vármegye egyik legfontosabb gazdasági-társadalmi eseménye lesz.
A rendezvényen dr. Lits József 25 éves elnöki munkájáért emléklapot vett át Eppel Jánostól, a VOSZ elnökétől, majd öt vármegyei tagvállalkozás vezetőjének adtak át emléklapot a vármegyei szervezet 25 éves jubileuma alkalmából.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.