Egerben és Szolnokon folytatódott a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata

Egerben és Szolnokon folytatódott a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata
2024. 04. 07., 13:10

Még több szakmai tanácsadással segíti a vállalkozókat a VOSZ Heves vármegyében is

Micski Marianna, a VOSZ Heves Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában összegezte a 2023-as esztendő és az idei első negyedév eredményeit, a munkát tavaly óta kibővített elnökséggel végzik. Kiemelte, hogy tavaly Heves vármegyei kezdeményezésre indult a VOSZ Páholy, az első évben 8 rendezvényt tartottak, összesen 450 vállalkozás képviseltette magát, a kezdeményezéshez pedig idén több vármegye VOSZ-szervezete is csatlakozott.

Ignácz Balázs, Heves vármegye főispánja köszöntőjében kiemelte, hogy 2024-ben több fejlesztési program folytatódik és újabbak is indulnak a GINOP Plusz program uniós források felhasználásával. Bér-, lakhatási- és képzéstámogatási pályázatok jelennek meg, ezek a VOSZ vármegyei tagvállalatainak is lehetőségeket jelentenek.

Eppel János, a VOSZ elnöke megerősítette, a szövetségnek van válasza az aktuális kérdésekre és kihívásokra, amelyeket a vállalkozások egyre kevésbé kerülhetnek ki, ilyen a fenntarthatóság, az ESG témaköre is.

10 fős elnökséggel folytatja a munkát a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei szervezete

Ádám Imre, a VOSZ elnökhelyettese előadásában hangsúlyozta, hogy a VOSZ idén nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a vállalkozók minél nagyobb számban legyenek tisztában az ESG-vel kapcsolatos feladatokkal. Az edukálás első fóruma a VOSZFESZT ESG-tematikájú rendezvénye lesz április 25-én Veszprémben a Pannon Egyetemen. Erről és minden más VOSZ-rendezvényről tájékozódni lehet a vosz.hu-n a NAPTÁR rovatban.

Az elnökhelyettes emlékeztetett a VOSZ március 13-án megrendezett „Együtt gondolkodás a hazai munkaerőpiaci tartalékokról” című konferenciájára, ahol a kérdést alaposan körbejárták a külföldi munkavállalók helyzetétől az inaktívak munkaerőpiacra történő bevonásán át a külföldön dolgozók hazacsábításáig. A VOSZ az Egyensúly Intézettel közösen szakpolitikai javaslatcsomagot dolgozott ki a külföldön dolgozó magyar munkavállalók hazahívására.

Dr. Lits József, a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában hangsúlyozta, a VOSZ-nak óriási a felelőssége, hogy a kis és középvállalkozások érdekeit képviselje, felvetéseiket, javaslataikat közvetítse a döntéshozók felé. A vármegyében a VOSZ tavaly három alkalommal rendezett gazdasági fórumot, és immár Brüsszelig érnek a kapcsolatai a kkv-kat képviselve. A Széchenyi Kártya Program a vármegyében is sikertörténet, külön jó hír, hogy a kormány 1400-ról 1700 milliárd forintra emelte a keretösszeget. Dr. Lits József bejelentette, hogy a vármegyei elnökséget 5-ről 10 főre bővítik. Idén már 20. alkalommal rendezik meg a Prima Gálát, amely a vármegye egyik legfontosabb gazdasági-társadalmi eseménye lesz.

A rendezvényen dr. Lits József 25 éves elnöki munkájáért emléklapot vett át Eppel Jánostól, a VOSZ elnökétől, majd öt vármegyei tagvállalkozás vezetőjének adtak át emléklapot a vármegyei szervezet 25 éves jubileuma alkalmából.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS