2024. július 31. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 07. 31., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hátramenetbe kapcsolt magyar gazdaság a második negyedévben

2024. második negyedévben az előző negyedévhez képest – a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint – 0,2 százalékkal csökkent a magyar gazdaság teljesítménye – jelentette a KSH.

Az egyik ír GDP-adat a legerősebb, a másik a leggyengébb az EU-ban

2024 második negyedévében az Európai Unió GDP-je – szezonálisan kiigazított adatok szerint – 0,3 százalékkal haladta meg az előző negyedévit, éves összevetésben pedig 0,6 százalékos volt a növekedés – tájékoztatott az Eurostat.

Megközelítette a 100 milliárd forintot a turisztikai szálláshelyek júniusi bevétele

2024 júniusában a turisztikai szálláshelyeken 1,8 millió vendég közel 4,2 millió vendégéjszakát töltött el, a szálláshelyek összes bruttó árbevétele 95 milliárd forint volt – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Mit szól a VOSZ a 300 ezer forintos minimálbér-javaslathoz?

Bruttó 300 ezer forintos minimálbért javasolnak jövő évtől a szakszervezetek. A munkaadók szerint azonban ekkora emelésre kevés az esély, főleg a kkv-szektor sérülékenysége miatt.

A kkv-vezetők közel fele „a cége rabszolgájának” érzi magát

Miközben a cégvezetők 71 százaléka szerint vállalkozásuk egyáltalán nem működne vagy rosszabbul teljesítene nélkülük, 45 százalékuk tartja magát saját „cége rabszolgájának”.

Videós segítség az eÁFA-hoz

Már három videóval segíti a vállalkozásokat a NAV a webes felület használatában.

Online platformot üzemeltető szolgáltató? – Lehet, hogy fizetnie kell!

A Deloitte szakértője szerint minden érintett társaságnak érdemes felmérnie, hogy a kötelezettségek alá esik-e, vagy van számukra mentesülési lehetőség.

Mikor és hogyan lehet lemondani az öröklésről?

Jogi értelemben az öröklésről lemondás nem teljesen azt jelenti, mint amit a hétköznapi szóhasználat alapján gondolnánk. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

Német autók dominálják a magyar használtautó-piacot

Horváth András: izgalmas lesz nyomon követni a kínai márkák előretörését.

Július 31-ig fizethető be az élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részlete

A fizetési értesítő elérhető és letölthető a bevallási felületről.

Önrevízió keretében rendezték köztartozásaikat a dél-alföldi „utalvány-specialisták”

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt több száz személlyel szemben folyamatban lévő büntetőeljárásban vádat emelt egy béren kívüli juttatásként adható utalványok forgalmazásával foglalkozó cégcsoport adóelkerülő szolgáltatásait igénybe vevő 23 cégvezetővel szemben.

Késéssel követik a magyar vállalatok a globális AI-trendeket

Világszerte a cégek 23 százaléka használja az AI-t termék- és/vagy szolgáltatás-fejlesztésére, erről Magyarországon nincs adat.

Angolna ihlette: a „zselés akkumulátor” forradalmasíthatja az orvosi implantátumokat és a viselhető eszközöket

Az új, lágy, nyújtható akkumulátor természetből vett minta alapján, az elektromos angolna különleges zsákmányszerző tulajdonságának lemásolásával született meg.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS