2024. július 31. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 07. 31., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hátramenetbe kapcsolt magyar gazdaság a második negyedévben

2024. második negyedévben az előző negyedévhez képest – a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint – 0,2 százalékkal csökkent a magyar gazdaság teljesítménye – jelentette a KSH.

Az egyik ír GDP-adat a legerősebb, a másik a leggyengébb az EU-ban

2024 második negyedévében az Európai Unió GDP-je – szezonálisan kiigazított adatok szerint – 0,3 százalékkal haladta meg az előző negyedévit, éves összevetésben pedig 0,6 százalékos volt a növekedés – tájékoztatott az Eurostat.

Megközelítette a 100 milliárd forintot a turisztikai szálláshelyek júniusi bevétele

2024 júniusában a turisztikai szálláshelyeken 1,8 millió vendég közel 4,2 millió vendégéjszakát töltött el, a szálláshelyek összes bruttó árbevétele 95 milliárd forint volt – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Mit szól a VOSZ a 300 ezer forintos minimálbér-javaslathoz?

Bruttó 300 ezer forintos minimálbért javasolnak jövő évtől a szakszervezetek. A munkaadók szerint azonban ekkora emelésre kevés az esély, főleg a kkv-szektor sérülékenysége miatt.

A kkv-vezetők közel fele „a cége rabszolgájának” érzi magát

Miközben a cégvezetők 71 százaléka szerint vállalkozásuk egyáltalán nem működne vagy rosszabbul teljesítene nélkülük, 45 százalékuk tartja magát saját „cége rabszolgájának”.

Videós segítség az eÁFA-hoz

Már három videóval segíti a vállalkozásokat a NAV a webes felület használatában.

Online platformot üzemeltető szolgáltató? – Lehet, hogy fizetnie kell!

A Deloitte szakértője szerint minden érintett társaságnak érdemes felmérnie, hogy a kötelezettségek alá esik-e, vagy van számukra mentesülési lehetőség.

Mikor és hogyan lehet lemondani az öröklésről?

Jogi értelemben az öröklésről lemondás nem teljesen azt jelenti, mint amit a hétköznapi szóhasználat alapján gondolnánk. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

Német autók dominálják a magyar használtautó-piacot

Horváth András: izgalmas lesz nyomon követni a kínai márkák előretörését.

Július 31-ig fizethető be az élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részlete

A fizetési értesítő elérhető és letölthető a bevallási felületről.

Önrevízió keretében rendezték köztartozásaikat a dél-alföldi „utalvány-specialisták”

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt több száz személlyel szemben folyamatban lévő büntetőeljárásban vádat emelt egy béren kívüli juttatásként adható utalványok forgalmazásával foglalkozó cégcsoport adóelkerülő szolgáltatásait igénybe vevő 23 cégvezetővel szemben.

Késéssel követik a magyar vállalatok a globális AI-trendeket

Világszerte a cégek 23 százaléka használja az AI-t termék- és/vagy szolgáltatás-fejlesztésére, erről Magyarországon nincs adat.

Angolna ihlette: a „zselés akkumulátor” forradalmasíthatja az orvosi implantátumokat és a viselhető eszközöket

Az új, lágy, nyújtható akkumulátor természetből vett minta alapján, az elektromos angolna különleges zsákmányszerző tulajdonságának lemásolásával született meg.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS