Új szállodák egykori palotákban az Andrássy úton

2019. 10. 18., 10:15

Az Andrássy úton lévő A3 és az A52 a belváros meghatározó szálláshelyeiként 2021 második-harmadik negyedévében nyithatják meg kapuikat.

A történelmi palotákban megvalósított beruházások a CD Hungary hazai befektetőhöz köthetők, a szálláshelyek üzemeltetésére a Continental Groupot választották ki – írja a turizmus.com.

 Az Andrássy út 3. alatt lévő, Saxlehner-palota falai közt magas kategóriájú butikhotelt (A3)alakítanak ki 76 klasszikus eleganciájú, négy csillag superior kategóriájú szobával – mondta Flesch Tamás, a Continental Group ügyvezető igazgatója.

A palota egykori első emeleti, 400 négyzetméteres lakása rendezvényhelyszínként születik újjá, elsősorban komolyzenei koncertek, divatbemutatók, színházi estek otthonaként. A wellnessrészlegen egyedi tervezésű kút kap helyet, lehetőséget adva különböző fajtájú vizek (keserűvizek, gyógyvizek) kóstolására. Az épület földszintjének Andrássy út felőli részén üzleteket alakítanak majd ki.

Az Andrássy út 52. alatt álló, Haggenmachen palota szintén különleges adottságokkal bír. A háromcsillag superior kategóriájú szállodában (A52( 123 szoba lesz majd, a nagy alapterületű lakóegységek mellett sok kisebb szobát is létrehoznak.

A cég további szállodafejlesztésekben is gondolkodik.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS