Világszínvonalú műsort rendeztek a Rippel testvérek a Nagycirkuszban

2019. 02. 10., 16:00

Még egy hónapig játssza a Fővárosi Nagycirkusz a Főnix – Tűzcirkusz című előadást – a Rippel Brothers rendezésében és szereplésével.

Azon most lehetne tűnődni, hogy a Főnix előadássorozata január 19. és március 10-e között nem túl rövidre szabott-e, de az biztos, hogy az előadások teltházzal futnak.

A Fővárosi Nagycirkusz tematikusan építi fel a műsorait, a víz és a jég után ezúttal a tűz került a középpontba, a rendezésre pedig a Rippel Brothers-t kérték fel (Rippel Ferencet és Rippel Viktort). Azt jó ideje tudom, hogy a magyar cirkuszművészet a világ élvonalába tartozik, mégis kimondottan jó érzés ezt újra és újra megtapasztalni.

A Főnix elképesztően profi magyar szereplői mellett ezúttal a külföldöt „csak” egy argentin csoport képviseli, igaz, igencsak felnőve a feladathoz. Az argentin Diaz Brothers dobos, boleadorás száma hátborzongatóan nagy szám.

Ahogyan az a többi is. A Rippel testvérek a tőlük megszokott módon varázsolnak el erejükkel és dinamizmusukkal, s egy kicsit „hazai pályát” is varázsolnak a porondra, hiszen a Rippel Akadémia tanítványai is bemutatkoznak egy légtorna show-val.

Rippel Ferenc és Viktor immár harminc éve járja hatalmas sikerrel a világot, s időnként szerencsére itthon is fellépnek. A három évtizedes karrierbe, mint láthatjuk, beleférnek nagyszerű rendezések is. Erről Rippel Ferenc az Üzletemnek korábban adott interjúban azt mondta, hogy a korábbi világsikerek után igazi csúcsérzés, hogy a Fővárosi Nagycirkusz őket kérte fel a rendezésre.

A kiváló artisták mellett mindenképp említést érdemel Maka Gyula, aki hat éve a cirkusz konferansziéja. A 30 éves Maka Gyula ebben a műsorban Tűzvarázslót alakít – tökéletesen.

A Főnix előadásai után egyébként szintén cirkuszba illő csemegével ismerkedhet majd a közönség. Április 11-14. között ugyanis a Nemzeti Színház MITEM (Madách Nemzetközi Színházi Találkozó) programjakén a Városligetbe költözik több előadásra a világ leglátványosabb bohócshow-ja.

Szerdahelyi Csaba

(Fotók: Fővárosi Nagycirkusz)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS