Április 21–23-án rendezik a Budapest Startup Safarit

2021. 04. 18., 14:30

A Budapest Startup Safarit, Magyarország eddigi legnagyobb online konferenciáját április 21–23 között rendezik, az eseményen több mint 150 előadással, workshoppal és interaktív programmal várják az érdeklődőket.

A három napos fesztivál ideje alatt a résztvevők olyan témákkal találkozhatnak egyebek mellett mint az automatizáció, a mesterséges intelligencia és a kibervédelem aktualitásai. Arról is szó lesz, hogy milyen új kihívások elé állította az innovatív vállalkozói szektort a koronavírus-járvány, hogyan és milyen eszközökkel fognak dolgozni, közlekedni, utazni, fizetni az emberek a pandémia után, hogy milyen szerepe van a technológiának az egészségügyben, az agráriumban, a kereskedelemben és az emberek privát életében, valamint, hogyan tudnak a szoftverfejlesztő mérnökök hozzájárulni az egészségesebb városok létrehozásához.

A startup ökoszisztéma legfontosabb szereplőivel, a befektetőkkel is találkozhatnak a safarira látogatók, valamint workshopokon is részt vehetnek, ahol maximum 25 ember csatlakozhat a szakértőkhöz, akiktől gyakorlati tippeket kaphatnak többek között termékfejlesztésről, marketingről, és értékesítésről is. Az eseményről bővebben a www.budapestsafari.com oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.

A Budapest Startup Safari hat éve indult el egy nemzetközi kezdeményezés nyomán Magyarországon is, azzal a céllal, hogy minden tavasszal néhány napig a startup ökoszisztéma szereplői találkozhassanak egymással, tapasztalatokat cseréljenek, valamint, hogy a nagy nemzetközi példaképek elhozzák Budapestre inspiráló történeteiket, átadják üzleti és technológiai tudásukat. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS