A Budapest Startup Safarit, Magyarország eddigi legnagyobb online konferenciáját április 21–23 között rendezik, az eseményen több mint 150 előadással, workshoppal és interaktív programmal várják az érdeklődőket.
A három napos fesztivál ideje alatt a résztvevők olyan témákkal találkozhatnak egyebek mellett mint az automatizáció, a mesterséges intelligencia és a kibervédelem aktualitásai. Arról is szó lesz, hogy milyen új kihívások elé állította az innovatív vállalkozói szektort a koronavírus-járvány, hogyan és milyen eszközökkel fognak dolgozni, közlekedni, utazni, fizetni az emberek a pandémia után, hogy milyen szerepe van a technológiának az egészségügyben, az agráriumban, a kereskedelemben és az emberek privát életében, valamint, hogyan tudnak a szoftverfejlesztő mérnökök hozzájárulni az egészségesebb városok létrehozásához.
A startup ökoszisztéma legfontosabb szereplőivel, a befektetőkkel is találkozhatnak a safarira látogatók, valamint workshopokon is részt vehetnek, ahol maximum 25 ember csatlakozhat a szakértőkhöz, akiktől gyakorlati tippeket kaphatnak többek között termékfejlesztésről, marketingről, és értékesítésről is. Az eseményről bővebben a www.budapestsafari.com oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.
A Budapest Startup Safari hat éve indult el egy nemzetközi kezdeményezés nyomán Magyarországon is, azzal a céllal, hogy minden tavasszal néhány napig a startup ökoszisztéma szereplői találkozhassanak egymással, tapasztalatokat cseréljenek, valamint, hogy a nagy nemzetközi példaképek elhozzák Budapestre inspiráló történeteiket, átadják üzleti és technológiai tudásukat. (MTI)
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
A Paksi Atomerőműben befejezték a 2. blokk ez évre tervezett karbantartását és éves főjavítását. Az üzemeltető szakemberek felterhelték a blokkot.