A Goodwill Consulting két olyan pályázati lehetőségre hívja fel a figyelmet, amelyekre a Közép-magyarországi régió vállalatai nyújthatják be tenderüket.
VEKOP 5.1.1 „energetika”
Napjainkban egyértelművé vált, hogy a társadalmi felelősségvállalás minden vállalat számára nélkülözhetetlen, a környezettudatos működés pedig elengedhetetlen, ha egy vállalat tartani kívánja versenyképes pozícióját, hiszen a fogyasztók már tudatosan keresik ezzel a jelzővel illetett szervezetek termékeit és szolgáltatásait.
Ezen okokból kifolyólag ajánljuk ezt a pályázatot azoknak a vállalatoknak, amelyek a megújuló energiaforrások révén szeretnék fejleszteni energiatakarékosságukat és hatékonyságukat.
A támogatás kiterjed minden olyan innovációra, amely segít csökkenteni a vállalat számára felmerülő energiaköltségeket, amilyen például a hőtechnikai adottságok javítása, a fűtési-hűtési és a melegvíz szolgáltató rendszerek korszerűsítése, a világító berendezések energiatakarékossá való átalakítása, vagy megújuló energiaforrások bevezetése.
Ezek az újítások vissza nem térítendő, illetve visszatérítendő támogatásokból valósíthatóak meg, mindkét lehetőség összege 1,5 és 50 millió forint között alakul, a hitel költsége pedig évi 2 százalék kamat.
VEKOP 8.3.2 „gyakornok”
2018. december 6. a határideje annak a pályázatnak, amely a Közép-Magyarország régióban segíti a fiatalok elhelyezkedését vállalatoknál. A program célja, hogy csökkentse a szervezet életében felmerülő költségeket, amelyek a gyakornokok alkalmazásával járnak, ezáltal növelje az alkalmazási hajlandóságot.
Az elnyert összegből 9 hónapon keresztül finanszírozhatják a fiatalok bérköltségeit, illetve a mentorok fizetésének egy részét is. A gyakornokok munkájához szükséges tárgyi eszközöket, valamint az infrastrukturális változtatásokat is támogatja a pályázat.
A felmerülő költségek maximum 80 százaléka számolható el pályázati költségként, amely 2,3 és 10 millió forintos intervallumba kalkulálható.
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.