Változtak a kedvezményezetti infoblokk elhelyezésére, valamint a rádióhirdetésekre és a relámfilmekre vonatkozó előírások is.
A hivatalos pályázati portálon megjelent tájékoztató szerint az elsődleges arculati betűtípus a Helvetica helyett a Times New Roman.
A kedvezményezetti infoblokk elhelyezésére vonatkozó új szabályok már nem írják elő, hogy a blokkot a bal felső sarokban kell elhelyezni, ehelyett
– a szórólapokon az első oldalán kötelező elhelyezni;
– a honlapon úgy, hogy amegnyitást követően, jól látható helyen legyen elérhető;
– a kiállítási installációk (molinó, pop-up, roll-up) esetében pedig figyelemfelkeltő helyen szükséges feltüntetni.
A rádispotban el kell hangoznia az európai uniós támogatás tényének és a Széchenyi Terv Plusz nevének. A reklámfilmben el kell hangoznia és vizuálisan is meg kell jeleníteni az európai uniós támogatás tényét és a Széchenyi Terv Plusz nevét.
Javasolt példamondatok:
– „Készült a Széchenyi Terv Plusz program keretében az Európai Unió társfinanszírozásával.”
– RRF támogatás esetében: „Készült a Széchenyi Terv Plusz program keretében az Európai Unió finanszírozásával.”
Az arculati kézikönyv itt érhető el.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.