Ötven cégből álló számlagyárat működtetett és összesen 600 millió forint áfát tüntetett el fiktív számlákkal egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei bűnszervezet. A NAV munkatársai 10 személyt hallgattak ki gyanúsítottként, közülük 4 fő letartóztatását a bíróság elrendelte.
A számlagyárként működő, stróman cégvezetőkből, könyvelőkből és egyéb ügyintézőkből álló bűnszervezetet egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei család irányította. Megrendelőik – akik egyébként valós tevékenységet is végeztek – a megvásárolt fiktív számlákkal fizetendő áfájukat csökkentették. A számlagyár tagjai alvállalkozóként egymásnak is számláztak, a teljesítés nélküli számlákat pedig színlelt banki átutalásokkal leplezték.
Az Online Számla rendszer adataiból kiderült, hogy a bűnszervezet „ügyfelei” több mint 600 millió forint áfát nem fizettek be a költségvetésbe.
Az észak-alföldi nyomozók a rajtaütés napján járőrök, revizorok, informatikusok, és a MERKUR bevetési egység támogatásával több helyszínen kutattak bizonyítékok után. A költségvetést ért kár enyhítésére összesen 1,8 milliárd forint értékben zároltak bankszámlákat és ingatlanokat, valamint foglaltak le készpénzt.
A NAV üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz. A bűnszervezet irányítói – ha bűnösségük bebizonyosodik – akár húszéves szabadságvesztésre is számíthatnak. Az ügyben további gyanúsítások várhatók. (NAV)
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.