Az októberi 10,6 és a novemberi 10,1 százalék után decemberben 9,2 százalékos volt az éves infláció az euróövezetben – tájékoztatott az Eurostat.
Az unió statisztikai hivatalának első becslése szerint a közös pénzt használó blokk egészében az energia 25,7 százalékkal volt drágább 2022 decemberében, mint egy évvel korábban (a novemberi 34,9 százalékhoz képest ez jelentős csökkenés). Az „élelmiszer, ital, dohány” kategóriában átlagosan 13,8 százalékkal emelkedtek az árak, a szolgáltatásokért 4,4, százalékkal kellett többet fizetni, mint egy évvel korábban.
A (tavaly decemberben még) 19 eurózóna-tagállam közül csupán Máltán nőtt az éves ráta novemberhez képest, de ott is csak minimálisan: 7,2 százalékról 7,3 százalékra (ezzel azért szívesen cserélnénk). 17 tagállamban csökkent az infláció, Szlovéniában stagnált (10,8 százalékon).
A legalacsonyabb éves szintű fogyasztóiár-emelkedést Spanyolországban mérték decemberben (5,6 százalék), Luxemburgban 6,2, Franciaországban 6,7 százalékos volt a ráta.
A legmagasabb infláció 2022 végén (is) a balti államokat sújtotta: Lettországban 20,7, Litvániában 20,0, Észtországban 17,5 százalékos volt az éves ráta.
A hazai decemberi (és 2022 egészére vonatkozó) adatokat január 13-án, pénteken teszi közzé a KSH. Nem sok jel utalt arra, hogy 2022 végén lassult volna a novemberben (22,5 százalékkal) már „Európa-bajnok” ütem, ráaadásul a közzététel dátuma is vészjósló...
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.