Az előző hónaphoz viszonyítva mindössze 0,1 százalékkal emelkedtek júliusban a fogyasztói árak az eurózónában, az éves inflációs ráta 8,6 százalékról 8,9 százalékra nőtt – tájékoztatott az Eurostat.
A közös pénzt használó blokkban is az éves szinten közel 40 százalékkal dráguló energia húzza fel elsősorban az inflációt, az energiatermékeket figyelmen kívül hagyva az éves ráta 5,4 százalék.
A feldolgozatlan élelmiszerek árszintje 11,0 százalékkal volt magasabb a 2021. júliusinál, a „feldolgozott élelmiszer, ital, dohány” termékcsoportban 9,4 százalékos volt a drágulás.
A szolgáltatások ára átlagosan 3,7 százalékkal emelkedett.
A három balti állam mindegyikében 20 százalék feletti inflációt regisztráltak: Észtországban 22,7, Lettországban 21,0, Litvániában 20,8 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak 2022 júliusában.
A „listavezetőktől” jóval lemaradnak a további „helyezettek”: Szlovákia (12,8 százalék), Szlovénia (11,7 százalék), Hollandia (11,6 százalék) és Görögország (11,5 százalék).
A legalacsonyabb, 6,5 százalékos inflációt az első becslések szerint Máltán mérték, Franciaországban 6,8, Finnországban 7,9, Olaszországban 8,4, Németországban 8,5 százalékos volt az éves ráta.
Fotó: Marco Verch, ccnull.de
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.