EYE 2023: fiatalokat várnak Strasbourgba, egy évvel az EP-választás előtt

2023. 05. 31., 20:09

Tízezer fiatalt várnak az EU-ból és máshonnan is Strasbourgba, hogy megosszák nézeteiket Európa jövőjéről, az Ukrajna ellen zajló háborúról és a jövő évi EP-választásokkal kapcsolatban.

Több mint 300 program várja a fiatalokat június 9-10. között Strasbourgban, a 2023-as Európai Ifjúsági Rendezvényen (EYE 2023): viták, beszélgetések, kapcsolatépítési lehetőségek, művészeti előadások, sportesemények és interaktív workshopok között válogathatnak a résztvevők. A programokat az európai intézmények, nemzetközi szervezetek, civil és ifjúsági szervezetek, és természetesen a résztvevők közreműködésével állították össze. A programok fő helyszíne az Európai Parlament strasbourgi épülete lesz, a szabadtéri programok egy részének az „EYE Falu” (EYE Village) ad otthont. Online részvételre is lesz lehetőség.

Az eseményt az Európai Parlament elnöke, Roberta Mestola nyitja meg június 9.-én 10:30-kor, az EP plenáris üléstermében. Ezt követően a Parlamentben és az EYE Faluban zajló programok keretében a fiatalok döntéshozókkal, szakértőkkel, aktivistákkal oszthatják meg elképzeléseiket Európa jövőjéről.

„Az idei Európai Ifjúsági Rendezvény különösen fontos, mert ez lesz az utolsó a 2024-es Európai Parlamenti választások előtt. Azzal a felhívással fordulok minden résztvevőhöz, hogy hazatérve osszák meg az itt szerzett élményeiket másokkal. Hogy legyenek aktívak, terjesszék Európa üzenetét, szavazzanak, és vigyék el szavazni barátaikat és családjukat is. Mert végső soron rajtuk múlik Európa jövője” – mondta Metsola elnök.

A 2024. június 6–9.-i EP-választásokra tekintettel az idei programban kiemelt figyelmet kap a klímaigazságosság, a globális felmelegedés és az EU biodiverzitás stratégiája. Szerepelnek még a témák között a zöld és a technológiai átmenet (a Készségek Európai Évéhez kapcsolódóan), a covid19-világjárvány tanulságai, valamint a társadalmi egyenlőtlenségek és a társadalmi kirekesztettség kezelése. A résztvevők megvitatják az unió értékeinek védelmét, az EU szerepét a változó világban, a migrációs politikát, valamint a fiatalok társadalmi-politikai részvételének kérdéseit.

További részletek a programról itt találhatóak.

A fiatalok ötleteit, az általuk megfogalmazott elvárásokat és problémákat összegezik egy jelentésben, amelyet azután az összes EP-képviselőhöz eljuttatnak. A legfontosabb ötleteket 2023 őszén közvetlenül is lehetőségük lesz bemutatni egy meghallgatás keretében az EP-képviselőknek.

Az EYE immár 5. alkalommal hozza össze a fiatalokat szerte az EU-ból és a világ különböző részeiről, hogy megosszák egymással gondolataikat Európa jövőjéről. Egyedi lehetőség a 16–30 év közötti fiatalok számára, hogy megismerjék egymás elképzeléseit, inspirálódhassanak, találkozhassanak szakértőkkel, inlfuenszerekkel és döntéshozókkal az Európai demokrácia központjában.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS