A 2021 évi 41,1 százalék után 2023-ban 45,2 százalék volt azoknak az uniós vállalkozásoknak az aránya, amelyek valamilyen felhőalapú számítástechnikai szolgáltatást vásároltak – tájékoztatott az Eurostat.
A különféle felhőalapú szolgáltatásokat (az interneten keresztül szoftverekhez, számítási teljesítményhez, tárolókapacitáshoz stb. való hozzáféréshez használt szolgáltatásokat) vásárló vállalkozások aránya Finnországban (78,3 százalék), Svédországban (71,6 százalék), Dániában (69,5 százalék) és Máltán (66,7 százalék) volt a legmagasabb. Négy tagállamban – Görögországban (23,6 százalék), Romániában (18,4 százalék) és Bulgáriában (17,5 százalék) – ugyanakkor a vállalkozásoknak csak kevesebb mint negyede vásárolt ilyen szolgáltatásokat.
A legtöbbet vásárolt felhőalapú szolgáltatás 2023-ban is az e-mail volt; a legalább egy felhőalapú szolgáltatást vásárló cégek 82,7 százaléka vásárolt e-mail-szolgáltatást. A további sorrend: fájlok tárolására szolgáló szolgáltatások (68,0 százalék) és az irodai szoftverek (66,3 százalék), biztonsági alkalmazások (61,0 százalék), a pénzügyi vagy számviteli alkalmazások (51,6 százalék), a vállalati adatbázis hostingja (43,0 százalék). A vállalkozások mintegy negyede vásárolt számítástechnikai platformot alkalmazásfejlesztéshez, teszteléshez vagy telepítéshez (26,1 százalék), vállalati erőforrás-tervezési szoftvert (25,9 százalék), számítási teljesítményt a vállalkozás saját szoftverének futtatásához (25,4 százalék) vagy ügyfélkapcsolat-kezelő szoftvert (25,0 százalék).
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.