Itt találod az összes cikket a „atomerőmű” témában!
Valószínűleg egyszer és mindenkorra megoldja egy állam összes nukleáris hulladékának tárolási problémáját az a grandiózus európai létesítmény, ami rendkívüli mélységbe süllyeszti el a sugárzó anyagokat – gyakorlatilag örökre.
Egy európai reaktor a korábbiaknál nagyobb teljesítményű – ezáltal tényleg életképes – fúziós erőmű létrehozását ígéri, így egy lépéssel közelebb kerültünk hozzá, hogy a technológia nyugdíjazza a hagyományos atomerőműveket.
Valós körülmények között is tesztelhetővé vált az az atomreaktor, ami a hagyományos atomerőmű technológiákhoz képest apró méretben, víz felhasználása nélkül termel villamosenergiát.
Egy vizet nukleáris üzemanyagként használó startup azt állítja, olyan nettó energianyereséget sikerült elérnie, ami komoly mérföldkő, egyrészt a fúziós energia, másrészt a tényleg fenntartható energiatermelés terén.
Csökkentette teljesítményét a paksi atomerőmű július 13-án a Duna hőmérsékletének emelkedése miatt.
Románia az Egyesült Államok segítségével tervezi korszerűsíteni a cernavodai atomerő egyes blokkját, illetve megépíteni a 3-as és a 4-es blokkot.
A létesítési engedély megérkezése előtt, 2021 elején elkezdődhetnek a Paks II. atomerőmű földmunkái, miután ehhez az Európai Bizottság megadta hozzájárulását.
Csaknem négymilliárd forint állami támogatást kapott a paksi önkormányzat az új atomerőmű építéséhez kapcsolódó városi fejlesztésekre.
Továbbra is a Paksi Atomerőmű termeli a legtöbb áramot Magyarországon.
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.