Novemberben is a kormány által meghatározott „plafon” – a szomszédos országok átlagárai – alatt maradtak a hazai üzemanyagárak: a 95-ös benzin 4, a gázolaj 2 forinttal. A régiós átlagárak ugyanakkor továbbra is alacsonyabbak, mint a magyarországiak.
Magyarországon a 95-ös oktánszámú motorbenzin átlagára november hónapban 610 forint volt, ami 4 forinttal, 0,7 százalékkal alacsonyabb volt a szomszédos országok 614 forintos átlagértékénél – tájékoztatott az EU Weekly Oil Bulletin adatai alapján a statisztikai hivatal. A régió országaiban a novemberi átlagár 595 forint volt, a magyar ár 2,5 százalékkal, azaz 15 forinttal magasabb volt ennél. Az előző havi adathoz képest 13 forinttal nőtt a 95-ös benzin átlagára Magyarországon. Ezzel párhuzamosan a szomszédos és a régiós országokban megfigyelt átlag szintén 13 forinttal növekedett.
A dízelüzemanyag havi átlagára Magyarországon 624 forint volt, ami 2 forinttal, 0,3 százalékkal alacsonyabb volt a szomszédos országok 626 forintos átlagértékénél. A 601 forintos régiós átlagárat 23 forinttal, 3,8 százalékkal meghaladta a dízelüzemanyag átlagára Magyarországon. Az előző havi adathoz képest 21 forinttal nőtt a gázolaj havi átlagára Magyarországon. A szomszédos országokban megfigyelt átlagár szintén 21 forinttal, a régiós pedig 19 forinttal növekedett az októberi adathoz képest.
A régiós országok közül Ausztriában, Horvátországban, Szerbiában, Szlovéniában és Szlovákiában magasabb volt a benzin átlagára novemberben, mint Magyarországon. Az előző havi adathoz képest a legnagyobb mértékben, 21 forinttal Szlovéniában nőtt a benzin ára. Lengyelországban és Romániában a 95-ös oktánszámú benzin átlagára kevesebb mint 5 százalékkal, Csehországban 5–10 százalékkal, Bulgáriában pedig több mint 15 százalékkal elmaradt a magyartól.
A dízelolaj novemberi átlagára Ausztriában, Szerbiában és Szlovéniában meghaladta a magyar értéket, Bulgáriában viszont több mint 15 százalékkal kisebb volt annál. Az előző havi adathoz képest a régió összes országában nőtt a dízel átlagára, Szlovéniában volt tapasztalható a legnagyobb mértékű, 24 forintos növekedés.
A KSH jelentése kapcsán a Nemzetgazdasági Minisztérium hangsúlyozta, hogy „a magyar üzemanyagárak továbbra is versenyképesek, illeszkednek a környező országok átlagához, ezáltal megfelelnek a kormányzati célkitűzéseknek”.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.