A Mol bruttó 3 forinttal csökkenti szerdán a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát, a benzin ára nem változik.
A változást követően a gázolaj ára literenként 389 forintra mérséklődik.
Az autósok 50 forintos különbséget is tapasztalhatnak a töltőállomások árai között.
Az üzemanyagok ára múlt héten változott utoljára. A 95-ös benzin literje pénteken 2 forintos emeléssel 366 forintra drágult, a gázolajé szerdán 3 forintos mérsékléssel 392 forintra csökkent.
A benzin ára 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint. (MTI)
A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.
Lezárultak a Paks II. Atomerőmű résfalazási munkálatai. A terület előkészítése folytatódik, jelenleg a talajszilárdítást végzik az építési területen.