A főváros egyes kerületei előre törtek az árversenyben, míg más városrészek lemaradtak – derül ki a Duna House évzáró elemzéséből.
Panelek esetében a II. kerület megőrizte vezető helyét, a tégla ingatlanok 2008-as szoros versenye azonban 2018-ban eldőlni látszik. Az utolsó helyeken a külső pesti kerületek végeztek, ám köztük is történtek tíz év alatt változások.
A budapesti panellakások területi árlistáját a II. kerület vezeti, ahogyan 2008-ban is. Az akkori második helyezett X. kerület azonban az árak emelkedése óta lemaradóban van, a jelenlegi átlagos négyzetméterárak már csak a középmezőny végére elegendőek. A XIV. kerület is lecsúszott a képzeletbeli dobogóról, a XIII. és a XI. kerület viszont előrelépett. A jelenleg utolsó Csepel egy évtizeddel ezelőtt még a középmezőnyhöz tartozott, így a XXI. kerület is a vesztes kerületek közé sorolható. Nem változott a listavezető mellett a XI. kerület harmadik helye, de a VIII. és a XV. kerület is a lista ugyanazon helyén végzett, mint tíz évvel korábban.
Tégla lakások esetében az V. kerület egyértelmű előnyhöz jutott a piac fellendülése óta, 2008-ban ugyanis – igaz, szoros versenyben – az I. kerület állt az élen, ami az átlagos négyzetméterárakat illeti. A tíz évvel ezelőtti utolsó helyéről előbbre lépett a XXI. kerület, és több helyet javított a IV., a VII., a X. és a XI. kerület is. Lemaradt az árversenyben a III., a IX., a XV. kerület a használt tégla lakásokat figyelembe véve.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.