Budapesti ingatlanpiac, 2008–2018: a „vesztes” és a „nyertes” kerületek

2018. 12. 21., 09:33

A főváros egyes kerületei előre törtek az árversenyben, míg más városrészek lemaradtak – derül ki a Duna House évzáró elemzéséből.

Panelek esetében a II. kerület megőrizte vezető helyét, a tégla ingatlanok 2008-as szoros versenye azonban 2018-ban eldőlni látszik. Az utolsó helyeken a külső pesti kerületek végeztek, ám köztük is történtek tíz év alatt változások.

A budapesti panellakások területi árlistáját a II. kerület vezeti, ahogyan 2008-ban is. Az akkori második helyezett X. kerület azonban az árak emelkedése óta lemaradóban van, a jelenlegi átlagos négyzetméterárak már csak a középmezőny végére elegendőek. A XIV. kerület is lecsúszott a képzeletbeli dobogóról, a XIII. és a XI. kerület viszont előrelépett. A jelenleg utolsó Csepel egy évtizeddel ezelőtt még a középmezőnyhöz tartozott, így a XXI. kerület is a vesztes kerületek közé sorolható. Nem változott a listavezető mellett a XI. kerület harmadik helye, de a VIII. és a XV. kerület is a lista ugyanazon helyén végzett, mint tíz évvel korábban.

Tégla lakások esetében az V. kerület egyértelmű előnyhöz jutott a piac fellendülése óta, 2008-ban ugyanis – igaz, szoros versenyben – az I. kerület állt az élen, ami az átlagos négyzetméterárakat illeti. A tíz évvel ezelőtti utolsó helyéről előbbre lépett a XXI. kerület, és több helyet javított a IV., a VII., a X. és a XI. kerület is. Lemaradt az árversenyben a III., a IX., a XV. kerület a használt tégla lakásokat figyelembe véve.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-11 21:11:00
Kilencedik alkalommal adták át a K&H családi vállalatok kiválósági díjat azoknak a családi tulajdonú magyar cégeknek, amelyek példamutató eredményeket értek el a hosszú távú stratégia, a generációváltás, a környezeti fenntarthatóság vagy az innováció területén.
2024-09-11 11:11:00
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis és középvállalkozások fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS