Videósorozattal készül az iskolakezdésre a Telenor HiperSuli

2020. 08. 12., 19:00

Fontos társadalmi céllal, a digitális tudatosság terjesztésével összekapcsolódó kereskedelmi ajánlattal és új TudatosNet videó-sorozattal segíti a Telenor a szülőket és a gyerekeket a tanévkezdésben. A tudatos, biztonságosabb internetezés alapjait bemutató kisfilmek olyan aktuális témákat járnak körbe és adnak gyakorlati tanácsokat, mint például a csevegőalkalmazások tudatos használata, az online zaklatás, vagy a digitális szülői felügyelet.

Az elmúlt hónapokban sok családban megtapasztalhatták, hogy milyen fontos a megfelelő internet-elérés és az okoseszköz a gyermek otthoni, digitális tanulásában. A Telenor HiperSuli ajánlatában egy kifejezetten digitális oktatáshoz ajánlott, Samsung Galaxy Tab A 10.1 tablet, valamint otthoni mobilnetes Hipernet Home+ előfizetés szerepel, amely a hordozható nettel nem csak otthon segítheti a tanulást, de akár a nagyinál is.

A szolgáltató az otthoni tanuláshoz szükséges infrastruktúrán túl a családok digitális tudatosságát is igyekszik fejleszteni. A HiperSuli ajánlatban a Hipernet Home+ tarifacsomagban lévő adatkeret mellé 31 naponta 1 GB extra belföldi Hipernetet aktiválható, 2 éves hűségvállalás esetén, összesen 12-szer, és szabadon felhasználható az aktiválást követő 30 napig, akár tanulásra, akár a TudatosNet videók megtekintésére. Így az ügyfelek nemcsak a tanuláshoz rendelkezésre álló adatkeretet, hanem a család digitális tudatosságát, biztonságát is növelhetik.

Támpont a digitális világról való beszélgetéshez

Az Ipsos KidComm kutatása szerint tíz magyar családból kilencnek van PC-je vagy laptopja, a családok fele tablettel is rendelkezik, azonban a szülők 22 százaléka egyáltalán nem foglalkozik a veszélyekkel, a biztonságos internetezés témájával. A kényszerűségből elrendelt digitális oktatás miatt jelentősen nőtt a gyerekek neten töltött ideje, azonban pozitívum, hogy előtérbe került az online biztonság kérdése is.

A Telenor régóta elkötelezett a gyerekek online védelme iránt, digitális oktatási programjában, a HiperSuliban hangsúlyos szerepet kap az internet és a technológia használatának tudatossá tétele, amihez iskolai foglalkozások mellett TudatosNet néven több, bárki számára elérhető tananyag, kvíz nyújt segítséget.

„A gyerekek életének részesei a kütyük, alkalmazások és az online kapcsolatok, ezek szerepe a vírushelyzet miatt még fontosabbá vált. A gyerekek tudatos nethasználatához elengedhetetlen, hogy a témáról ne csak az iskolában, hanem otthon is szó essen. Tapasztalatunk szerint sok szülőnek van szüksége segítségre, hogy megóvja gyermeke biztonságát a digitális térben is. Ehhez pedig fontos, hogy a családokban beszéljenek az online világról, annak veszélyeiről is. Az új videósorozat is ezt a célt szolgálja és támpontot is ad a szülőknek a téma felvetéséhez” – mondta Koren Balázs, a program szakmai vezetője.

„A videók közül néhány inkább a szülőket, mások inkább a gyerekeket szólítják meg, a legjobb azonban az, ha közösen nézik meg a filmeket és beszélgetnek a látottakról. Szeretnénk, ha a netes biztonságról szóló tartalmaink a lehető legszélesebb réteghez jutnának el, hiszen az online veszélyek mindenkit fenyegetnek” – tette hozzá Koren Balázs.

„A digitális eszközök használatában a tiltás hosszú távon nem megoldás. Fontos, hogy a szülő ne ellenfele, hanem szövetségese, partnere legyen a gyereknek a digitális térben. Fedezzék fel együtt ezt a világot, tanuljanak róla együtt, egymástól. Ahhoz, hogy a szülő értse, mi történik a digitális térben és segíteni tudjon, neki is művelődnie kell, és folyamatosan kommunikálni a gyerekével az élményeiről, a digitális világban rejtőző lehetőségekről és veszélyekről. Ha a szülő úgy érzi, hogy egyedül nem boldogul, információra vagy segítségre lenne szüksége, jusson eszébe, hogy a kérdéseivel, dilemmáival nincs egyedül, és online is találhat segítséget, például a TudatosNet videók, vagy a Youtube-csatornámon lévő videók révén – mondta Tóth Dániel pszichológus, a Pszichológus Pasi Youtube-csatorna alkotója, a digitális világ szakértője.

A koronavírus miatti iskolabezárások óta a HiperSuli számos módon támogatta a pedagógusokat, hogy minél könnyebben vegyék az akadályokat. A digitális oktatási módszerekről tavasz óta összegyűlt tapasztalatokat összegző, és a szünidő kapcsán a szakmabelieknek és a szülőknek is tanácsokat adó TudásPakk mellett nemrégiben digitális tananyaggyűjtemény jött létre egy pályázatnak köszönhetően.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS