Példamutató teljesítményeket ismertek el a VOSZ debreceni Prima Gáláján

Példamutató teljesítményeket ismertek el a VOSZ debreceni Prima Gáláján
2023. 11. 19., 13:10

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Hajdú-Bihar Vármegyei Szervezetének elnöksége Debrecen legmodernebb közösségi terében, a Csokonai Fórumban rendezte meg november 18-án díjátadó gáláját. A VOSZ vármegyei szervezete a választható tíz kategória közül idén a magyar oktatás és köznevelés, a magyar zeneművészet, a magyar sport, valamint a magyar népművészet és közművelődés területén maradandót alkotók munkásságát ismerte el.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Prima Díj Alapítványnak Kuratórium döntése alapján magyar oktatás és köznevelés kategóriában a vármegyei Prima-díjat Prof. Dr. Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja, egyetemi tanára, intézetigazgatója kapta meg. A területi Prima-díjat magyar zeneművészet kategóriában az idén 100 éves Kodály Filharmonikusok Debrecen kapta. Magyar sport kategóriájában Prima-díjas lett Battai Sugár Katinka világbajnok magyar kardvívó, olimpikon. A különdíjat pedig magyar népművészet és közművelődés kategóriában Miklósvölgyi Péternek, a Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjének adták át.

A Prima-díj átvételekor Prof. Dr. Bács Zoltán bejelentette, hogy a díjjal járó 1 millió forintot megháromszorozva, 3 millió forintot felajánl a Duchenne-féle izomdystrophiában szenvedő 3 éves debreceni kisfiú, Kneifel Ádin gyógykezelésére. Ádin betegségére már létezik génterápia az Amerikai Egyesült Államokban, amelynek ára jelenleg 3,2 millió dollár. A kancellár elmondta, hogy szeretné, ha minél több vállalkozó segítené az Ádin szüleit az összeg előteremtése érdekében, amelyet az „Együtt Ádin Kezét Fogva Alapítvány” számára lehet felajánlani. Miklósvölgyi Péter, a Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője támogatva ezt a szándékot, szintén felajánlotta a különdíjjal járó félmillió forintot.

A gálaesten bejelentették a Hajdú-Bihar Vármegye Év Vállalkozója díjazottjait is. Eszerint idén Hajdú-Bihar Megye Év Vállalkozója díjat Dr. Ináncsy Ernő, az INER Holding Kft. tulajdonosa-ügyvezetője kapta. Hajdú-Bihar Vármegye Év Ipar Vállalata díjat Kiss Attilának, a Nagyhegyesi Takarmány Kft. ügyvezetőjének nyújtották át. Hajdú-Bihar Vármegye Év Innovatív Vállalkozása díjat kapta ifj. Petis László, az IL-PE Kft. menedzsere kapta. Hajdú-Bihar Vármegye Év Agrár Vállalkozása díjat Őzse László és Őzse Ildikó a Földesi Rákóczi Mezőgazdasági Kft. ügyvezető igazgatói vették át.  Hajdú-Bihar Vármegye Év Fiatal Vállalkozója díjazottja lett a Szenderkert, az elismerést Szendrei Bence és felesége, Szendrei Eszter vette át. Hajdú-Bihar Vármegye kiemelkedő társadalmi szerepvállalásért díjban Ördögné Pálocska Judit és Ördög Mihály, az Ördög-Papír Kft. ügyvezetői részesültek.

Kovács Herman, a Nagisz Zrt. Nádudvar vezérigazgatója – aki tavaly „az Év Mezőgazdasági Vállalkozása-díjat” kapta meg – Budapesten, a Művészetek Palotájában, 2023. december 1-én megrendezett ünnepségen veszi át az Év Vállalkozása országos elismerést.

Himnuszunk írójának, Kölcsey Ferencnek felbecsülhetetlen értékű relikviáit, irodalmi munkásságát jelképező eszközeit – egy tolltartóját és biedermeier szekreterét – is bemutatták az ünnepségen. Mint kiderült, a VOSZ vármegyei szervezete, a Nemzeti Kulturális Alap és Debrecen Megyei Jogú Város összefogásának köszönhetően ezeket a tárgyakat a Kölcsey-család leszármazottjaitól sikerült megvásárolni, és azokat rövidesen egy sajtónyilvános esemény keretében átadják a Déri Múzeumnak, ahol majd a nagyközönség is megcsodálhatja.

 

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS