Ötödik éve díjazzák a „Van egy jó történeted?” pályázaton a női vállalkozókat és női vezetőket

Ötödik éve díjazzák a „Van egy jó történeted?” pályázaton a női vállalkozókat és női vezetőket
2024. 10. 19., 18:19

Március 15-én indította útjára a SEED Alapítvány és a PWA – Sikeres Nők Egyesülete a 2023. év női sikersztorijait kereső „Van egy jó történeted?” című pályázatot, amelynek idén a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) volt a főtámogatója. A díjátadó gálát október 16-án rendezték.

A női vállalkozók és női vezetők nehezebben állnak ki és mutatják meg elért sikereiket a nagyközönség számára, inkább teszik a dolgukat és persze örülnek, ha pozitív visszajelzést kapnak arról. Ennek a pályázatnak éppen ez a célja, bátorítani a gazdasági szerepet vállaló nőket arra, hogy merjék észrevenni és megmutatni azokat az eredményeket, amelyeket elértek. A pályázat mottója: Sikeres nők nélkül nincs sikeres társadalom.

2023. év női sikertörténetei:

A leginspirálóbb sikertörténet, amelyet a közönség ítél oda a szavazás során: Ipsits Anita, Szafi Products Kft. Sikertörténetének címe: Közös utunk a minőség felé.

Az ÉV NŐI VEZETŐJE 2023-ban: Zelend Nikolett, az SNI Suli tulajdonos alapítója. Sikertörténetének címe: SNI Suli - Ahol a speciális normális.

Az ÉV NŐI VÁLLALKOZÓJA 2023-ban: Fenyő Rita, az Alfa Tanulóklub alapítója és vezetője. Sikertörténetének címe: Vissza az iskolapadba: Az Alfa Tanulóklub születése és sikere.

A zsűri az ÉV INNOVÁCIÓJA különdíját dr. Somogyi Patrícia, a home staging hazai meghonosítója, az MSP Home Staging komplex módszertanának kidolgozója kapta. Sikertörténetének címe: Egy új szakma bevezetése Magyarországon és annak meghonosítása.

Az év különdíjas női vállalkozója a fenntarthatóság jegyében: Nagy Júlia, InnoTime Hungary Kft. Sikertörténetének címe: Az irodalomtörténettől a fenntartható turizmus fejlesztéséig.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS