Az olasz cégek fontos szerepet töltenek be a magyar agrár- és élelmiszeripari szektorban, a hazánkban tevékenykedő külföldi vállalatok közül a top háromba tartoznak – jelentette ki Bencsik Dávid az Agrárminisztérium és a Magyar-Olasz Kereskedelmi Kamara szakmai eseményén. A helyettes államtitkár hozzátette: az olasz cégek hozzájárulnak az agrár-GDP-hez és a foglalkoztatáshoz.
Közös workshopot tartott szerdán az Agrárminisztérium és a Magyar-Olasz Kereskedelmi Kamara a minisztérium Kupolatermében. A rendezvény célja a két ország mezőgazdasági-kereskedelmi kapcsolatainak fellendítése, a magyar agrárexport élénkítése volt.
Olaszország a magyar agrárium egyik legfontosabb partnere, amely a legfrissebb adatok szerint közel 13 százalékkal részesedik a magyar agrárexportból, ezzel a harmadik legfontosabb exportpartnere hazánknak – mondta nyitóbeszédében a nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár.
Hozzátette: az olasz agrár-élelmiszeripari szektor kiemelkedő jelentőségű Európában és a világon egyaránt. A Made in Italy márkajelzés méltán világhírű és mindenki tudja, hogy mindig minőségi terméket jelöl. Ezek olyan eredmények, amelyek a szintén hosszú múltra visszatekintő magyar agrárium számára is példaértékűek.
A Magyarországon tevékenykedő külföldi agrárcégek közül az olaszok hozzájárulnak a magyar agrár-GDP-hez és növelik a foglalkoztatást. Országunkba hozták a hosszú múltra visszatekintő olasz agrár-élelmiszeripari szektor tapasztalatait, amivel innovációt és megújulást teremtettek hazánkban – jelentette ki Bencsik Dávid. Mindebből látszik, hogy az olasz cégek fontos szerepet töltenek be a hazai agrár- és élelmiszeripari szektorban. Érdekünk tehát, hogy partnerként érezzék magukat hazánkban és továbbra is hozzájáruljanak a magyar agrárium gyarapodásához – tette hozzá.
A szakmai rendezvényen szó esett az agrárvállalkozások napjainkat érintő kihívásairól, a Közös Agrárpolitika (KAP) magyar stratégiai tervében foglalt agrár-és élelmiszeripari beruházási támogatásokról, hazánk élelmiszeripari-, és öntözésfejlesztési jövőképéről és a növénytermesztés szabályozási kereteiről is.
(AM Sajtóiroda)
Fotó: Pelsőczy Csaba
A bogyólé márkanév a francia bravúros magyarítása, bármelyik posztmodern írónk megirigyelhetné.
A Paksi Atomerőmű üzemanyag-ellátásáról létrejött szerződés fontos lépés Magyarország számára ellátásbiztonsági szempontból – mondta Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkára.