Mit szólna a kétmillió forintos négyzetméterárakhoz?

2019. 10. 31., 13:15

Budapest felkapott kerületeiben ma már nem ritka az egymillió forintos négyzetméterár sem, és a legfrissebb előrejelzések szerint ez lesz az átlag egyes kerületekben. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint az extra szolgáltatást nyújtó ingatlanok esetében a kétmilliós négyzetméterár sztenderddé válhat akár egy éven belül. Természetesen továbbra sem ezek a lakások fogják dominálni a piacot.

2019-ben már nem számít kiugróan magas összegnek, ha egy jó elhelyezkedésű fővárosi lakást egymillió forintos négyzetméteráron kínálnak a tulajdonosai, sőt az előrejelzések szerint a belvárosban ez lehet az átlag a következő évben. Ha az ingatlanárak tovább emelkednek, akkor az sem elképzelhetetlen, hogy bizonyos lakástípusok esetén a kétmilliós négyzetméterár sem lesz elképzelhetetlen.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint nem ez lesz a jellemző, de a jelenlegi piaci környezetben mégis eljuthatunk odáig, hogy a kétmilliós négyzetméterár elfogadottá fog válni az extra szolgáltatást nyújtó ingatlanok esetében.

„Tíz évvel ezelőtt egy jobb kerületben körülbelül 200-250 ezer forintos négyzetméteráron futottak a használt ingatlanok, az újépítésűek pedig négyzetméterenként 300-350 ezer forintért keltek el. Egy minőségi újépítésű pedig akár 25 – 50 százalékkal is többe kerülhetett. Ha arányosítunk, és azt vesszük alapul, hogy helyenként egymillió forint feletti négyzetméterárak vannak, akkor könnyen előfordulhat, hogy beleharapunk a kétmillió forintba is négyzetméterenként” – szemléltette egy példával a jelenlegi helyzetet a szakember.

Megjegyezte ugyanakkor, hogy ez főleg az extra szolgáltatást nyújtó ingatlanok esetében fordulhat majd elő. Ilyen hozzáadott érték lehet az exkluzív kialakítás, a saját edzőterem, az uszoda, a portaszolgálat, a lakók számára is használható zárt kert vagy a panoráma. Ha ezekből a tulajdonságokból akár több is rendelkezésre áll egy ingatlannál, akkor a kétmillió forintos négyzetméterár hamarosan már nem lesz elképzelhetetlen.

Arra a kérdésre, hogy mikor jelenhetnek meg ilyen árak Budapesten, Gadanecz Zoltán úgy felelt, beruházásfüggő a drágulás.

„Egy éven belül sem elképzelhetetlen ez a forgatókönyv amennyiben megjelenik egy-egy olyan kisebb újépítésű társasház, ahol egyedi ajánlatokkal ilyen árakat tudnak kérni a lakásokért. Összességében viszont nem várnék ekkora emelkedést” – nyilatkozott a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-19 20:05:00
Március és május között országosan átlagban 5,8 százalékot lehetett alkudni az eladott lakóingatlanok árából, azonban a paneleknél tovább szűkült a vevők mozgástere – derül ki az OTP Ingatlanpont adataiból. A tavaszi hónapokban Budapesten tovább csökkent a rés a hirdetési és az eladási árak között, ami jól mutatja a lakáspiaci tendenciákat, hiszen közben a községekben továbbra is jelentős az alku lehetősége.
2025-06-19 18:05:00
A balatoni régió ingatlanpiaca az elmúlt években jelentős átalakuláson ment keresztül. A Duna House siófoki szakértője szerint a korábban elsősorban szezonális használatra vásárolt ingatlanok manapság teljes értékű második otthonként funkcionálnak, aminek következtében nemcsak az árak stabilizálódtak, de a balatoni szezon is kitolódott. Egész évre.
2025-06-17 18:05:00
A munkáltatók szívesen alkalmaznak teljesítménybért olyan munkakörök esetén, ahol a munkavállaló tevékenysége jól mérhető. A teljesítménybér egyben a munkavállaló eredményes munkavégzését ösztönző eszközként is funkcionálhat. Dr. Szabó Gergely ügyvéd összefoglalója.

  Rovathírek: HIPA

Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Érdekes ingatlanpiaci helyzetet teremt a helyi önazonosság védelméről szóló törvény, amely júliustól már hatályba is lép. Sokan gondolják, hogy önmagában a létezése befolyásolhatja az árakat, de ez szinte kizárólag az önkormányzatokon múlik. Bár Szegő Péterrel még a parlamenti szavazás előtt beszélgettünk a témáról, a Duna House PR és elemzési szakértőjeként átfogó képet tudott adni róla, hogy mi történik lokálisan és országosan a jogszabály bevezetése után.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS