Már lehet javaslatot tenni a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj kitüntetettjeire

2019. 12. 10., 11:00

A Pénzügyminisztérium az idei tanévben kétmillió forinttal díjazza a pénzügyi tudatosság fejlesztésében élenjáró iskolát. A tárca az intézmények mellett a kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákokat és tanárokat is díjazza – tájékoztott Gion Gábor pénzügyekért felelős államtitkár.

A Pénzügyminisztérium a pénzügyi tudatosság fejlesztése során a kimagasló tevékenységet felmutató tanulót 150 ezer forinttal, általános vagy középfokú iskola tanárát félmillió forinttal, iskolát pedig kétmillió forinttal díjaz.

Javaslatot a díjazottak személyére az oktatási intézmények fenntartója, vezetője, illetve a szülői munkaközösség tehet, amelyet 2020. március 31-ig lehet elektronikusan (a putudatossag@pm.gov.hu e-mail címen keresztül) eljuttatni a Pénzügyminisztérium részére – ismertette az eljárás menetét az államtitkár.

Felidézte, hogy kormány 2017 végén fogadta el a pénzügyi tudatosság előmozdítását segítő stratégiáját, amelynek keretében számos intézkedés támogatja a lakosság felvilágosítását a pénzügyi ismeretek és a pénzügyileg körültekintő és megfontolt magatartás erősítése érdekében.

A Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj lényeges lépés lehet azon az úton, amely a teljes magyar lakosság pénzügyekben jártasságát célozza - jegyezte meg az államtitkár. A pénzügyi alapismeretek ma már nélkülözhetetlenek, ezért különösen fontos az, hogy a diákok már minél korábban jártassá váljanak a pénzügyekben.

Az először az idei tanév tavaszán elnyerhető díj annak a magas szintű munkának az elismerése, amelyet a diákok, a pedagógusok és az iskolák ebbe fektetnek. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-04 22:40:00
A hivatal kilencedikként csatlakozik a blokklánc hálózathoz az EUIPO, Portugália, Észtország, Málta, Lengyelország, Olaszország, Lettország és Görögország után, így a publikus hazai adatok is ezen a rendszeren keresztül lesznek elérhetők az Európai Unió védjegy- és designoltalmi adatbázisában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS