Magyar fejlesztésű vállalatirányítási rendszer segíti a kkv-kat

2021. 03. 09., 16:00

A prodHost a hazai kkv-k igényeit figyelembe véve fejlesztette ki vállalatirányítási rendszerét. A hazai ERP megalkotói egyszerű és megfizethető megoldást kínálnak a gyártó, raktározó és szolgáltatói feladatokat ellátó vállalkozásoknak. A prodHost indulása alkalmából 30 napos ingyenes verzióval várja a cégeket, amelyek áramvonalasítani kívánják működésüket.

A prodHost alapítói évtizedeket töltöttek a gyártásirányítás és vállalatirányítás területén. Ezalatt ismerték fel, hogy a jelenleg a piacon lévő integrált vállalatirányítási, azaz (Enterprise Resource Planning) ERP rendszerek túl nagyok és bonyolultak a hazai piacra, mivel nehezen alkalmazhatók a kis- és középvállalkozások számára. Költséges a bevezetésük, mivel sok továbbképzést igényel, és az üzemeltetésük is komoly erőforrásokat von el.

Így született az elhatározás, hogy a hazai kkv-k termelési színvonalának növelésére és folyamataik egyszerűsítésére hozzanak létre egy integrált vállalatirányítási rendszert, amely segítséget nyújt a gyártói, raktározó és szolgáltatói feladatok ellátásában.

Egy jó ERP rendszer a tárolástól a számlázásig segít

„Ismeretlen helyen dobozokban álló alkatrészek, jelentékeny mennyiségű selejt, egymással nem kommunikáló átláthatatlan Excelek – ilyen problémákkal találkoztunk a hazai cégeknél” – sorolta Gulyás Szabolcs, a prodHost egyik alapítója. „Mindeközben elvesznek adatok és a folyamatok ritmusa is, ami egyértelműen ront a gyártási folyamat hatékonyságán, ami pedig bevételkiesést jelent” – tette hozzá.

Egy könnyen használható vállalatirányítási rendszer

„Ezeken igyekszünk segíteni a rendszerünkkel, mely képes kommunikálni a régi adatbázisokkal, miközben újraszervezi azokat. Forradalmi megoldással, virtuális tanácsadóval kommunikálni lehet az egyes modulokkal, hogy szóban vigyen be adatok az ügyfél. Ezek kívül kérdéseket is fel lehet tenni a program használatáról, ha bármi nem lenne egyértelmű, de elsődleges céljaink között szerepelt az egyszerű használhatóság. Ugyanakkor szívesen ügyfelünk igényeire szabjuk az ERP rendszerünket” – emelte ki Gulyás Szabolcs.

A prodHost vállalatirányítási rendszere képes kommunikálni más rendszerekkel, a (MES) üzemi adatgyűjtés és az (OEE) teljes eszközhatékonyság is a része, valamint képes az anyagszükséglet tervezésére. Ezenfelül számos más funkcióval is bír, mely modulokért nem kell extra licencdíjat fizetni, ami egyedülálló a piacon.

Ingyenesen kipróbálható az ERP rendszer

A prodHost árait is a hazai kkv-k igényeire szabta, így már havi pár ezer forinttól elérhető vállalatirányítási rendszert kínál a cég. Ugyanakkor a prodHost főoldaláról most egy kattintással letölthető a program, ami 30 napig ingyenes hozzáférést biztosít minden modulhoz. A rendszer kipróbálható előre feltöltött adatokkal, de létre lehet hozni minden érdeklődőnek a saját vállalatát egy teljesen üres adatbázisba is, sőt akár bevonhatja alkalmazottjait is a tesztidőszakba.

(A prodHost videós bemutatóját IDE KATTINTVA nézheti meg.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS