Kecskeméten fejeződött be a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata

Kecskeméten fejeződött be a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata
2024. 04. 17., 19:10

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei márciusban és áprilisban tartották éves rendes beszámoló taggyűléseiket, amelyeket vállalkozói fórummal kötöttek össze.

A vállalkozói fórumok célja, hogy a VOSZ tájékoztatást adjon 5 éves új stratégiájának és cselekvési programjának eddigi eredményeiről, a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei VOSZ-szervezetek beszámoljanak 2023-ban végzett munkájukról.

A szövetség országos munkájában is aktívan kíván részt venni a VOSZ Somogy vármegyei szervezete

Csizmadia Gábor, a VOSZ Somogy vármegyei szervezetének elnöke beszámolt a 2023-ban végzett munkáról és vázolta a 2024-es terveket. Tavaly a KAVOSZ-szal közösen vitt Széchenyi Kártya Programban a kaposvári VOSZ-iroda közreműködésével 306 szerződést kötöttek összesen 16 milliárd forint értékben. A KAVOSZ a vármegyében saját hálózatán és a kamarán keresztül is értékesíti termékeit, ezekkel együtt a hitelösszeg 30 milliárd forintra tehető. 2023-ban a vármegyei szervezetnek három kiemelt rendezvénye volt. Elsőként a vállalkozói fórummal egybekötött taggyűlés, majd a digitalizáció témájában tartott vállalkozói fórum júniusban, amelyen bemutatták a VOSZPortot, októberben pedig a 16. Prima Gálát rendezték meg. Egész évben folyamatos volt a konzultáció a helyi vállalkozókkal, a kommunikáción is javítottak, és lehetőséget biztosítanak a cégek bemutatkozására a sajtóban. A tervek között szerepel, hogy az országos szövetségi munkában még aktívabban vegyenek részt. Kiemelt cél idén a vármegyei vállalkozásfejlesztési iroda kialakítása, valamint a NAV-val együttműködési szerződés aláírása. 2024-ben a vármegye kimagasló társadalmi eseménye lesz a Prima Gála, amelyre október 18-án kerül sor, a díjakra a jelöléseket június 30-ig várják. Emellett az Év Vállalkozója Díjra szintén várják az ajánlásokat.

A duális képzésben is számítanak a VOSZ-vállalkozásokra Fejér vármegyében

Kovács Tibor, a VOSZ Fejér vármegyei szervezetének elnöke beszámolt a tavaly végzett munkáról. Megemlítette, hogy a vármegyében 12 ezer vállalkozás van nyilvántartva, közülük 277 az aktív VOSZ-tag, akiknek a jelentős része kapcsolatban volt vagy van a Széchenyi Kártya Program termékeivel. A jövőben is az az egyik cél, hogy példaértű, családi vállalkozásokkal növeljék a taglétszámot, amely a tervek szerint év végére 300-ra nőhet. A 2023-as év jeles eseménye volt a vállalkozásfejlesztési iroda megnyitása, ahol azóta is rendszeresek a konzultációk, a vállalkozói tanácsadások. Időről időre gazdasági fórumokat rendeznek, külön figyelnek arra, hogy felhívják a figyelmet az uniós pályázati lehetőségekre. Fejér vármegye egyik kiemelt rendezvénye volt 2023-ban is a Prima Gála, azon dolgoznak, hogy az idei szintén rangos esemény legyen.

Vállalkozói fórumon hirdették ki a VOSZ SMART Startup verseny győztesét

A Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Szervezet vállalkozói fórumát Budapesten a Bálna Rendezvényközpontban rendezték meg április 12-én. Az eseményen bonyolították le a VOSZ SMART Startup versenyének döntőjét, valamint együttműködési megállapodást írtak alá a VOSZ és a NAV Pest Vármegyei Vámigazgatósága, illetve a VOSZ és az Extreme Digital-eMAG Kft. között.

A fórumot követően Marosi László, a VOSZ BPVRSZ elnöke számolt be a 2023-ban végzett munkáról és az idei tervekről. Tavaly sok szakmai programot szerveztek a vállalkozókat érintő legkülönbözőbb témakörökben az adózástól kezdve a fenntarthatóság kérdésein át a gamifikációig. Az idei munka fontos feladata lesz, hogy még több információt adjanak a tagoknak, akiknek az aktivitásán is szeretnének javítani.

Kecskeméten fejeződött be a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata

Weninger Richárd, a VOSZ Bács-Kiskun vármegyei szervezetének elnöke beszámolt a 2023-ban végzett munkáról, és ismertette az idei feladatokat. Mint mondta: a taglétszám folyamatosan növekszik, és erre idén is lát lehetőséget. A Széchenyi Kártya Program termékei iránt nagy az érdeklődés a vármegyében, tavaly 30 milliárd forint értékben kötöttek hitelszerződést, ami nagyban köszönhető a vállalkozói iroda munkatársainak munkájának. A vármegyében részt vesznek a Paktum Plusz vállalkozói programban.

Tavaly fontos workshopon foglalkoztak a Vajdaság turizmusának fejlesztésével, a helyi szervezet szakértői különböző javaslatokkal éltek, év végén pedig Zentán folytatták az ötletelést. Évről évre nő a Prima Díj és az Év Vállalkozója Díj népszerűsége, 2023-ban 10 ezer szavazat érkezett. Idén a Prima Gálát november 22-én rendezik meg. „Az idei év kiemelt eseménye lesz a VOSZ vállalkozásfejlesztési irodájának megnyitása” – mondta Weninger Richárd.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS