Kecskeméten fejeződött be a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata

Kecskeméten fejeződött be a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata
2024. 04. 17., 19:10

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei márciusban és áprilisban tartották éves rendes beszámoló taggyűléseiket, amelyeket vállalkozói fórummal kötöttek össze.

A vállalkozói fórumok célja, hogy a VOSZ tájékoztatást adjon 5 éves új stratégiájának és cselekvési programjának eddigi eredményeiről, a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei VOSZ-szervezetek beszámoljanak 2023-ban végzett munkájukról.

A szövetség országos munkájában is aktívan kíván részt venni a VOSZ Somogy vármegyei szervezete

Csizmadia Gábor, a VOSZ Somogy vármegyei szervezetének elnöke beszámolt a 2023-ban végzett munkáról és vázolta a 2024-es terveket. Tavaly a KAVOSZ-szal közösen vitt Széchenyi Kártya Programban a kaposvári VOSZ-iroda közreműködésével 306 szerződést kötöttek összesen 16 milliárd forint értékben. A KAVOSZ a vármegyében saját hálózatán és a kamarán keresztül is értékesíti termékeit, ezekkel együtt a hitelösszeg 30 milliárd forintra tehető. 2023-ban a vármegyei szervezetnek három kiemelt rendezvénye volt. Elsőként a vállalkozói fórummal egybekötött taggyűlés, majd a digitalizáció témájában tartott vállalkozói fórum júniusban, amelyen bemutatták a VOSZPortot, októberben pedig a 16. Prima Gálát rendezték meg. Egész évben folyamatos volt a konzultáció a helyi vállalkozókkal, a kommunikáción is javítottak, és lehetőséget biztosítanak a cégek bemutatkozására a sajtóban. A tervek között szerepel, hogy az országos szövetségi munkában még aktívabban vegyenek részt. Kiemelt cél idén a vármegyei vállalkozásfejlesztési iroda kialakítása, valamint a NAV-val együttműködési szerződés aláírása. 2024-ben a vármegye kimagasló társadalmi eseménye lesz a Prima Gála, amelyre október 18-án kerül sor, a díjakra a jelöléseket június 30-ig várják. Emellett az Év Vállalkozója Díjra szintén várják az ajánlásokat.

A duális képzésben is számítanak a VOSZ-vállalkozásokra Fejér vármegyében

Kovács Tibor, a VOSZ Fejér vármegyei szervezetének elnöke beszámolt a tavaly végzett munkáról. Megemlítette, hogy a vármegyében 12 ezer vállalkozás van nyilvántartva, közülük 277 az aktív VOSZ-tag, akiknek a jelentős része kapcsolatban volt vagy van a Széchenyi Kártya Program termékeivel. A jövőben is az az egyik cél, hogy példaértű, családi vállalkozásokkal növeljék a taglétszámot, amely a tervek szerint év végére 300-ra nőhet. A 2023-as év jeles eseménye volt a vállalkozásfejlesztési iroda megnyitása, ahol azóta is rendszeresek a konzultációk, a vállalkozói tanácsadások. Időről időre gazdasági fórumokat rendeznek, külön figyelnek arra, hogy felhívják a figyelmet az uniós pályázati lehetőségekre. Fejér vármegye egyik kiemelt rendezvénye volt 2023-ban is a Prima Gála, azon dolgoznak, hogy az idei szintén rangos esemény legyen.

Vállalkozói fórumon hirdették ki a VOSZ SMART Startup verseny győztesét

A Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Szervezet vállalkozói fórumát Budapesten a Bálna Rendezvényközpontban rendezték meg április 12-én. Az eseményen bonyolították le a VOSZ SMART Startup versenyének döntőjét, valamint együttműködési megállapodást írtak alá a VOSZ és a NAV Pest Vármegyei Vámigazgatósága, illetve a VOSZ és az Extreme Digital-eMAG Kft. között.

A fórumot követően Marosi László, a VOSZ BPVRSZ elnöke számolt be a 2023-ban végzett munkáról és az idei tervekről. Tavaly sok szakmai programot szerveztek a vállalkozókat érintő legkülönbözőbb témakörökben az adózástól kezdve a fenntarthatóság kérdésein át a gamifikációig. Az idei munka fontos feladata lesz, hogy még több információt adjanak a tagoknak, akiknek az aktivitásán is szeretnének javítani.

Kecskeméten fejeződött be a VOSZ tavaszi vállalkozói fórumsorozata

Weninger Richárd, a VOSZ Bács-Kiskun vármegyei szervezetének elnöke beszámolt a 2023-ban végzett munkáról, és ismertette az idei feladatokat. Mint mondta: a taglétszám folyamatosan növekszik, és erre idén is lát lehetőséget. A Széchenyi Kártya Program termékei iránt nagy az érdeklődés a vármegyében, tavaly 30 milliárd forint értékben kötöttek hitelszerződést, ami nagyban köszönhető a vállalkozói iroda munkatársainak munkájának. A vármegyében részt vesznek a Paktum Plusz vállalkozói programban.

Tavaly fontos workshopon foglalkoztak a Vajdaság turizmusának fejlesztésével, a helyi szervezet szakértői különböző javaslatokkal éltek, év végén pedig Zentán folytatták az ötletelést. Évről évre nő a Prima Díj és az Év Vállalkozója Díj népszerűsége, 2023-ban 10 ezer szavazat érkezett. Idén a Prima Gálát november 22-én rendezik meg. „Az idei év kiemelt eseménye lesz a VOSZ vállalkozásfejlesztési irodájának megnyitása” – mondta Weninger Richárd.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS