Hiteles és sikeres vállalkozók osztják meg tapasztalataikat a Fiatal Vállalkozók Hetén

Szerdahelyi Csaba  |  2023. 11. 06., 16:10

A Fiatal Vállalkozók Hetén idén a mesterséges intelligencia kérdéseire és a márkaépítés fontosságára is fókuszálunk – mondta az Üzletem.hu-nak Kovács Patrik, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége elnöke.

Idén már 16. alkalommal rendezi meg Magyarországon a FIVOSZ a Fiatal Vállalkozók Hetét. Budapest mellett 9 város ad otthont a rendezvényeknek november 13-17. között. Az FVH az évek során a hazai legtekintélyesebb Üzleti és Karrier Show-jává nőtte ki magát, ahol a résztvevők az üzleti élet nagyágyúitól olyan kulisszatitkokról is hallhatnak, amelyekből ötleteket meríthetnek, inspirálódhatnak, tervezhetik saját jövőjüket.

Kovács Patrik, a FIVOSZ elnöke szerint ezek a rendezvények sok fiatal számára akár sorsfordítóak lehetnek, jó néhányan éppen itt határozták el, hogy váltanak vagy éppen most kezdenek vállalkozásba. „Az elmúlt másfél évtized tapasztalata, hogy a FVH sok fiatalnak segített meghozni a nagy döntést. Volt, aki itt találta meg a leendő főnökét vagy cégtárást, és volt, aki valamelyik előadó cégének a beszállítója lett. Ez nem egy szimpla konferencia, hanem nagyszerű alkalom a személyes kapcsolatépítésre” – mondta az elnök.

Természetesen arra is kitér majd sok előadó, hogy a vállalkozói lét kemény munkával jár, a sikerekért rengeteget kell dolgozni. Nyilván erről is beszél majd Kádár Tamás, a SEON Technologies Kft. alapító tulajdonosa, akit ma már Magyarország 50 legvagyonosabb embere között tartanak számon.

Kovács Patrik hangsúlyozta: a megyei helyszíneken is úgy állították össze a programokat, és kérték fel az előadókat, hogy lokálisan, testközelből értékes információk, napi aktualitások kerüljenek a középpontba.

Minden évben speciálisan is választanak témaköröket, a legaktuálisabb kérdéseket járják körbe. Idén ilyen a mesterséges intelligencia, a márkaépítés, az agrárium kérdése. Igazi kuriózum lesz az is, hogy az autóipar nagyágyúit ültetik kerekasztalhoz, a BMW, az Audi és a Mercedes-Benz képviselői a mobilitás jövőjét vázolják majd.

Az FVH egyik kiemelt támogatója és részben társszervezője a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, s mint Kovács Patrik, aki egyben a VOSZ társelnöke, közölte: a szövetségen belül hangsúlyos szerepet kapnak a fiatal vállalkozókkal kapcsolatos kérdések, fontos az érdekvédelmük. A tudatos építkezést jelzi, hogy a VOSZ-nál Ifjúsági és Induló Vállalkozás szekció dolgozik, Inotay Petra, a FIVOSZ Alapítvány kuratóriumi elnökének vezetésével.

Fontos kiemelni, hogy a rendezvények díjmentesek, de REGISZTRÁLNI kell, amit érdemes minél előbb megtenni, mert gyorsan fogynak a helyek Budapesten ugyanúgy, mint Nyíregyházán, Győrött, Zalaegerszegen, Debrecenben, Miskolcon, Pécsett, Békéscsabán, Szolnokon és Székesfehérvárott.

Az ingyenesség természetesen nem jelent értéktelenséget, sőt! „Igyekszünk olyan értéket adni, amely valóban sorsdöntő lehet egy-egy fiatal életében. Ezekkel a konferenciákkal az a célunk, hogy megmutassuk: az anyagiak kezdeti hiánya és a fiatal életkor nem lehet akadály a karrierépítésben” – mondta Kovács Patrik.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS