Hiteles és sikeres vállalkozók osztják meg tapasztalataikat a Fiatal Vállalkozók Hetén

Szerdahelyi Csaba  |  2023. 11. 06., 16:10

A Fiatal Vállalkozók Hetén idén a mesterséges intelligencia kérdéseire és a márkaépítés fontosságára is fókuszálunk – mondta az Üzletem.hu-nak Kovács Patrik, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége elnöke.

Idén már 16. alkalommal rendezi meg Magyarországon a FIVOSZ a Fiatal Vállalkozók Hetét. Budapest mellett 9 város ad otthont a rendezvényeknek november 13-17. között. Az FVH az évek során a hazai legtekintélyesebb Üzleti és Karrier Show-jává nőtte ki magát, ahol a résztvevők az üzleti élet nagyágyúitól olyan kulisszatitkokról is hallhatnak, amelyekből ötleteket meríthetnek, inspirálódhatnak, tervezhetik saját jövőjüket.

Kovács Patrik, a FIVOSZ elnöke szerint ezek a rendezvények sok fiatal számára akár sorsfordítóak lehetnek, jó néhányan éppen itt határozták el, hogy váltanak vagy éppen most kezdenek vállalkozásba. „Az elmúlt másfél évtized tapasztalata, hogy a FVH sok fiatalnak segített meghozni a nagy döntést. Volt, aki itt találta meg a leendő főnökét vagy cégtárást, és volt, aki valamelyik előadó cégének a beszállítója lett. Ez nem egy szimpla konferencia, hanem nagyszerű alkalom a személyes kapcsolatépítésre” – mondta az elnök.

Természetesen arra is kitér majd sok előadó, hogy a vállalkozói lét kemény munkával jár, a sikerekért rengeteget kell dolgozni. Nyilván erről is beszél majd Kádár Tamás, a SEON Technologies Kft. alapító tulajdonosa, akit ma már Magyarország 50 legvagyonosabb embere között tartanak számon.

Kovács Patrik hangsúlyozta: a megyei helyszíneken is úgy állították össze a programokat, és kérték fel az előadókat, hogy lokálisan, testközelből értékes információk, napi aktualitások kerüljenek a középpontba.

Minden évben speciálisan is választanak témaköröket, a legaktuálisabb kérdéseket járják körbe. Idén ilyen a mesterséges intelligencia, a márkaépítés, az agrárium kérdése. Igazi kuriózum lesz az is, hogy az autóipar nagyágyúit ültetik kerekasztalhoz, a BMW, az Audi és a Mercedes-Benz képviselői a mobilitás jövőjét vázolják majd.

Az FVH egyik kiemelt támogatója és részben társszervezője a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, s mint Kovács Patrik, aki egyben a VOSZ társelnöke, közölte: a szövetségen belül hangsúlyos szerepet kapnak a fiatal vállalkozókkal kapcsolatos kérdések, fontos az érdekvédelmük. A tudatos építkezést jelzi, hogy a VOSZ-nál Ifjúsági és Induló Vállalkozás szekció dolgozik, Inotay Petra, a FIVOSZ Alapítvány kuratóriumi elnökének vezetésével.

Fontos kiemelni, hogy a rendezvények díjmentesek, de REGISZTRÁLNI kell, amit érdemes minél előbb megtenni, mert gyorsan fogynak a helyek Budapesten ugyanúgy, mint Nyíregyházán, Győrött, Zalaegerszegen, Debrecenben, Miskolcon, Pécsett, Békéscsabán, Szolnokon és Székesfehérvárott.

Az ingyenesség természetesen nem jelent értéktelenséget, sőt! „Igyekszünk olyan értéket adni, amely valóban sorsdöntő lehet egy-egy fiatal életében. Ezekkel a konferenciákkal az a célunk, hogy megmutassuk: az anyagiak kezdeti hiánya és a fiatal életkor nem lehet akadály a karrierépítésben” – mondta Kovács Patrik.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS