Gazsi Attila: A legfőbb feladat a mikro- és kisvállalkozások segítése és érdekképviselete

Gazsi Attila: A legfőbb feladat a mikro- és kisvállalkozások segítése és érdekképviselete
2023. 01. 19., 20:12

Veszprém adott otthont az Egyensúly Intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által szervezett konzultációsorozat záró rendezvényének. A tíz vidéki nagyvárost érintő eseménysorozaton több mint kétszáz gazdasági és politikai szereplővel, polgármesterekkel, helyi képviselőkkel, kis- és közepes vállalkozások döntéshozóival folytattak párbeszédet.

Takács Szabolcs, a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal főispánja szerint ma a legfontosabb érték az információ, éppen ezért fontosak az ilyen fórumok, hiszen a megfelelő információk birtokában lehet megalapozott döntést hozni. Hangsúlyozta: „Emellett a hatóságok és a vállalkozások párbeszéde is kulcsfontosságú a gazdasági fejlődés szempontjából.”A főispán elmondta, hogy a térség gazdasági helyzetét élénk beruházási kedv és alacsony munkanélküliség jellemzi.

Ezt megerősítette beszédében Hegedűs Barbara, Veszprém alpolgármestere is. Az önkormányzati vezető úgy látja: rövid távon nem lehet az üzleti környezet javulására számítani, hiszen az orosz-ukrán háború, az infláció és az energiaválság komoly kihívást jelent.

Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese, a szervezet Veszprém vármegyei elnöke kifejtette: az ilyen bizonytalan gazdasági helyzetben a VOSZ-ra kiemelt szerep hárul, melyben a legfőbb feladat a legkisebb, mikro és kisvállalkozások segítése, érdekképviselete. A szövetség mindezt szolgáltatások nyújtásával is erősíti, így a Széchenyi Kártya Program mellett a közeljövőben egy komplex, online piacteret is nyit a VOSZ, valamint folyamatosan tájékoztató rendezvényeket tart országszerte, amelyek során nagyban támaszkodnak az Egyensúly Intézet szakmai munkájára.

A rendezvény fórumbeszélgetésén a megszólalók értékelése szerint szinte minden vállalkozásnak jobb volt a 2022-es esztendő, mint az azt megelőző év. A problémákat tekintve a jelenlévők elsősorban a munkaerőhiányt, a nagy ütemben emelkedő béreket, a magas energiaárakat, a drága üzemanyagot és az emelkedő kamatkörnyezetet emelték ki.

A cégek képviselői alapvetően egyetértettek abban, hogy nem közvetlenül a vállalkozásokat kellene támogatni, hanem inkább általában az üzleti környezetet lenne érdemes fejleszteni, amelyben a cégek sikerrel működhetnek. Ennek ellenére a magas inflációval jellemezhető gazdasági viszonyok között kulcsszerepet tölthet be a kamattámogatás.

A támogatáspolitika kapcsán a legfontosabbnak a működési szintlépést, a minőségi ugrást lehetővé tevő támogatásokat nevezték meg. Ilyen lehet például a szoftveres vállalatirányítás fejlesztése, amelynek révén egy-egy vállalkozás sikeresen kapcsolódhat a nemzetközi értékláncokhoz.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS