Gálaesten adták át a Zala megyei Prima és az Év Vállalkozója díjat

Gálaesten adták át a Zala megyei Prima és az Év Vállalkozója díjat
2022. 10. 17., 18:22

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Zala megyei szervezete idén 16. alkalommal ítélte oda a Megyei Prima díjat a legjobbaknak. A gálaestet a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban rendezték meg október 15-én.

„Csak az a közösség erős, amelynek van kultúrája, közös értékrendje, ami meghatározza gondolkodását, cselekedeteit” – fogalmazott a gálán Balogh Ádám, a VOSZ megyei elnöke. A gálaest résztvevőit köszöntötte Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere, Vigh László országgyűlési képviselő, valamint Eppel János, a VOSZ országos elnöke – olvasható a VOSZ weblapján.

Az évente odaítélhető Zala Megyei Prima díj idei három nyertese a VOSZ megyei elnökségének döntése alapján:

Perlakiné Vigh Valéria ének-zene szakos tanár – Oktatás és Közművelődés kategória,

Miszory Béla Károly, a zalaegerszegi vívósport meghatározó személyisége, a megyei szövetség elnöke – Sport kategória,

Kanizsa Big Band – Zeneművészet kategória.

Az idei közönségszavazás díját dr. habil Maász Gábor vehette át. Különdíjat kapott Wágenhoferné Pohl Magdolna természetgyógyász, fitoterapeuta, a Kakukkfű portál megálmodója, valamint Pezzetta Umberto, a Zalai Hírlap munkatársa.

Az ünnepségen nyújtották át az év Zala Megyei Vállalkozója díját, amelyet az alábbi öt gazdasági társaságnak ítéltek oda:

Szigment Bt.,

Villtek Zrt.,

Zala-Cereália Kft.,

Kanizsa Hús 2000 Kft.,

West Hungary Textil Kft.

A fotón elöl a díjazottak: Vámos Béla, Perlakiné Vigh Valéria, Miszory Béla Károly, mögöttük. Eppel János, Balogh Ádám, Balaicz Zoltán, Vigh László, Balogh László

(Fotó: zaol.hu/Arany Gábor)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-07 18:07:00
A szakmai zsűri döntése alapján ezúttal az Audi, az IKEA, a Masterplast, a Richter, a Spar és a Tesco érdemelte ki az Effekt 2030 díjat, az Aldi és a Vodafone különdíjat nyert, a Körber pedig megszerezte a közönségdíjat. A nyertesek az Effekteam október 7-én megrendezett ESG konferenciájának keretében vehették át a szakmai elismeréseket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS