A színházakat is érintő finanszírozási bizonytalanság miatt jegyármelésre kényszerül a Rózsavölgyi Szalon, és egyik bemutatóját is lemondja.
Zimányi Zsófia, a Rózsavölgyi Szalon művészeti vezetője hírlevélben tájékoztatta a nézőket, hogy 2019. január 1-től 20 százalékkal megemelik a jegyárakat. Ettől a dátumtól ugyanis megszűnik az előadóművészeti szervezeteknek utalható tao (társasági adó), amely révén a magánszféra eddig rendkívül komoly támogatáshoz juttatta a magyar kultúrát, köztük a Rózsavölgyi Szalont is.
A tao-támogatás a Szalon jelentős bevételi forrása volt, majdnem a költségvetésük fele. Zimányi Zsófia azt írja: „a jelenlegi jegyárakkal és pályázatokon elnyert forrásokból nem tudjuk zökkenőmentesen működtetni a Szalont.”
Az áremelés mellett arra is kényszerülnek, hogy lemondják a februárra tervezett bemutatót, az „Amivel meg kell küzdenünk” című előadást, ugyanis nem lesz rá fedezet a színház költségvetéséből.
„Szeretnénk szolidaritásunkat kifejezni minden olyan művészeti szervezettel, amely most ugyancsak rendkívül nehéz helyzetbe kerül. Jelezzük azt is: a Rózsavölgyi Szalon kész konstruktív javaslataival részt venni minden olyan egyeztetésen, diskurzuson, amely a közös megoldásra törekszik, hogy miként lehet újragondolni az előadóművészeti szféra finanszírozási rendszerét” – írja Zimányi Zsófia.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.