Debrecenben nyit Magyarország első KKV Parkja

Debrecenben nyit Magyarország első KKV Parkja
2023. 09. 06., 21:11

Az országban elsőként Debrecenben kezdi majd meg működését KKV Park, amelyet a város önkormányzata a kis-és középvállalkozások számára hoz létre.

A Déli Gazdasági Övezetben 14 hektáron 18 vállalat beruházásának köszönhetően 256 új munkahely jön létre olyan multinacionális ipari környezetben, ahol többek között a Krones AG, a Vitesco Technologies és a Deufol évek óta sikeresen van jelen. A KKV Park kivitelezésének első üteme megkezdődött.

Ebből az alkalomból, szeptember 5-én a helyszínen sajtótájékoztatót tartottak, amelyen részt vett és felszólalt Papp László, Debrecen polgármestere, Pósán László, országgyűlési képviselő, Kun Ferenc, a Debreceni Ingatlanfejlesztő Kft. ügyvezetője, illetve az egyik betelepülő cég, a Szakály 2000 Kft. ügyvezetője, Szakály János. A kkv szektort Balogh Károly, a Vállakozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Hajdú-Bihar Vármegyei elnöke képviselte. A VOSZ vármegyei elnöke köszöntőjében az innováció és a megfelelően végrehajtott generációváltás fontosságát hangsúlyozta, és rámutatott, hogy „a helyi vállakozóknak nem veszélyként, hanem nagy lehetőségként és kihívásként kell kezelni a multik által generált gazdasági pezsgést”.

Papp László elmondta: „Az első ütemben az önkormányzat másfél milliárd forintot fordít az infrastruktúra kiépítésére. A folyamat néhány napja elindult, első lépésként a víz- és a csapadékvíz-elvezetőt, valamint a csatornahálózatot építik ki. A polgármester szerint az idetelepülő vármegyebeli kis- és középvállalkozások ugyanolyan infrastrukturális feltételeket kapnak majd, mint amilyeneket a nagyipari befektetők.

(Fotó: Czinege Melinda)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS