A VOSZ és az ÉVOSZ a magyar vállalkozások érdekében megújította együttműködését

A VOSZ és az ÉVOSZ a magyar vállalkozások érdekében megújította együttműködését
2024. 07. 18., 15:05

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) a napokban megújította együttműködési szerződését, amelynek célja az erőforrások egyesítése a magyar kis- és középvállalkozások hatékonyabb érdekvédelme, különös tekintettel a stratégiai tervezés és fejlesztések támogatása terén.

A VOSZ tavaly, az ÉVOSZ pedig ebben az évben ünnepli 35. éves jubileumát. Az érdekvédelmi szervezetek 2024-ben is folytatják partnerprogramjuk bővítését. A VOSZ ennek állomásaként több szövetséggel és szervezettel újítja meg együttműködési szerződését, valamint új szervezetekkel is közös munkába kezdenek. A program részeként a már gyakorlatban is szorosan együttműködő partnerrel, az ÉVOSZ-szal újították meg ünnepélyes keretek között a korábbi megállapodást.

A megújított együttműködésük során a Szövetségek egymást erősítve végzik a versenyszféra szereplőinek minél szélesebb körű érdekképviseletét, dolgoznak a versenyfeltételek javításán, valamint a versenyképesség fejlesztésén. Az együttműködés célja a két szervezet tagjai – különös tekintettel a magyar mikro-, kis- és középvállalkozókra – számára szolgáltatások nyújtása.

„A két szövetség stratégiai együttműködése már hosszú múltra tekint vissza. A szerződés megújítása ezt a régóta jól működő együttműködést hivatott megerősíteni. Az építési vállalkozások a magyar gazdaság motorjaként fontos szereplői a vállalkozói szférának, mint ahogy az elmúlt évek válságos időszakában is bebizonyosodott. A VOSZ és az ÉVOSZ teljes mértékben elkötelezett a magyar gazdaság fenntartható fejlődése iránt. Ezt a célt aktív szerepvállalással, új kezdeményezések beindításával és stratégiai partnerségek kialakításával igyekeznek megvalósítani, hozzájárulva ezáltal a piac dinamikus és stabil növekedéséhez” – mondta Eppel János, a VOSZ elnöke. Továbbá hozzátette, hogy az ÉVOSZ-szal való partnerség fontossága már nem egyszer bizonyított, hisz minkét szövetség célja a magyar vállalkozások érdekképviseletének ellátása és a stratégiai területeken végzett aktív munka, amelynek a munkaerőpiac is része. Mindez nem kivitelezhető hatékonyan az adott témában érintett szakmai partnerek nélkül.

Az ÉVOSZ elnöke, Koji László hozzátette: „az építésgazdasági értéklánc piaci szereplői közül meghatározó a mikro- és kisvállalkozások számossága, akiknek a képviselete sajátos érdekképviseleti feladatot jelent mindkét szövetség számára. Elsődlegesen szolgáltatást kérnek a képzés és az informálás területén.”

A fotón Koji László (balra) és Eppel János.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS