A VOSZ és az ÉVOSZ a magyar vállalkozások érdekében megújította együttműködését

A VOSZ és az ÉVOSZ a magyar vállalkozások érdekében megújította együttműködését
2024. 07. 18., 15:05

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) a napokban megújította együttműködési szerződését, amelynek célja az erőforrások egyesítése a magyar kis- és középvállalkozások hatékonyabb érdekvédelme, különös tekintettel a stratégiai tervezés és fejlesztések támogatása terén.

A VOSZ tavaly, az ÉVOSZ pedig ebben az évben ünnepli 35. éves jubileumát. Az érdekvédelmi szervezetek 2024-ben is folytatják partnerprogramjuk bővítését. A VOSZ ennek állomásaként több szövetséggel és szervezettel újítja meg együttműködési szerződését, valamint új szervezetekkel is közös munkába kezdenek. A program részeként a már gyakorlatban is szorosan együttműködő partnerrel, az ÉVOSZ-szal újították meg ünnepélyes keretek között a korábbi megállapodást.

A megújított együttműködésük során a Szövetségek egymást erősítve végzik a versenyszféra szereplőinek minél szélesebb körű érdekképviseletét, dolgoznak a versenyfeltételek javításán, valamint a versenyképesség fejlesztésén. Az együttműködés célja a két szervezet tagjai – különös tekintettel a magyar mikro-, kis- és középvállalkozókra – számára szolgáltatások nyújtása.

„A két szövetség stratégiai együttműködése már hosszú múltra tekint vissza. A szerződés megújítása ezt a régóta jól működő együttműködést hivatott megerősíteni. Az építési vállalkozások a magyar gazdaság motorjaként fontos szereplői a vállalkozói szférának, mint ahogy az elmúlt évek válságos időszakában is bebizonyosodott. A VOSZ és az ÉVOSZ teljes mértékben elkötelezett a magyar gazdaság fenntartható fejlődése iránt. Ezt a célt aktív szerepvállalással, új kezdeményezések beindításával és stratégiai partnerségek kialakításával igyekeznek megvalósítani, hozzájárulva ezáltal a piac dinamikus és stabil növekedéséhez” – mondta Eppel János, a VOSZ elnöke. Továbbá hozzátette, hogy az ÉVOSZ-szal való partnerség fontossága már nem egyszer bizonyított, hisz minkét szövetség célja a magyar vállalkozások érdekképviseletének ellátása és a stratégiai területeken végzett aktív munka, amelynek a munkaerőpiac is része. Mindez nem kivitelezhető hatékonyan az adott témában érintett szakmai partnerek nélkül.

Az ÉVOSZ elnöke, Koji László hozzátette: „az építésgazdasági értéklánc piaci szereplői közül meghatározó a mikro- és kisvállalkozások számossága, akiknek a képviselete sajátos érdekképviseleti feladatot jelent mindkét szövetség számára. Elsődlegesen szolgáltatást kérnek a képzés és az informálás területén.”

A fotón Koji László (balra) és Eppel János.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 17., 15:10
Bár még közel félmillió társas vállalkozás működik Magyarországon, a májusi adatok szerint folytatódik a cégstruktúra átrendeződése. A mikrovállalkozások tűnnek el legnagyobb számban, miközben a nagyobb cégek pozíciója – ha lassan is – erősödik.
2025-06-17 18:05:00
A munkáltatók szívesen alkalmaznak teljesítménybért olyan munkakörök esetén, ahol a munkavállaló tevékenysége jól mérhető. A teljesítménybér egyben a munkavállaló eredményes munkavégzését ösztönző eszközként is funkcionálhat. Dr. Szabó Gergely ügyvéd összefoglalója.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Érdekes ingatlanpiaci helyzetet teremt a helyi önazonosság védelméről szóló törvény, amely júliustól már hatályba is lép. Sokan gondolják, hogy önmagában a létezése befolyásolhatja az árakat, de ez szinte kizárólag az önkormányzatokon múlik. Bár Szegő Péterrel még a parlamenti szavazás előtt beszélgettünk a témáról, a Duna House PR és elemzési szakértőjeként átfogó képet tudott adni róla, hogy mi történik lokálisan és országosan a jogszabály bevezetése után.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS