A VOSZ és az ÉVOSZ a magyar vállalkozások érdekében megújította együttműködését

A VOSZ és az ÉVOSZ a magyar vállalkozások érdekében megújította együttműködését
2024. 07. 18., 15:05

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) a napokban megújította együttműködési szerződését, amelynek célja az erőforrások egyesítése a magyar kis- és középvállalkozások hatékonyabb érdekvédelme, különös tekintettel a stratégiai tervezés és fejlesztések támogatása terén.

A VOSZ tavaly, az ÉVOSZ pedig ebben az évben ünnepli 35. éves jubileumát. Az érdekvédelmi szervezetek 2024-ben is folytatják partnerprogramjuk bővítését. A VOSZ ennek állomásaként több szövetséggel és szervezettel újítja meg együttműködési szerződését, valamint új szervezetekkel is közös munkába kezdenek. A program részeként a már gyakorlatban is szorosan együttműködő partnerrel, az ÉVOSZ-szal újították meg ünnepélyes keretek között a korábbi megállapodást.

A megújított együttműködésük során a Szövetségek egymást erősítve végzik a versenyszféra szereplőinek minél szélesebb körű érdekképviseletét, dolgoznak a versenyfeltételek javításán, valamint a versenyképesség fejlesztésén. Az együttműködés célja a két szervezet tagjai – különös tekintettel a magyar mikro-, kis- és középvállalkozókra – számára szolgáltatások nyújtása.

„A két szövetség stratégiai együttműködése már hosszú múltra tekint vissza. A szerződés megújítása ezt a régóta jól működő együttműködést hivatott megerősíteni. Az építési vállalkozások a magyar gazdaság motorjaként fontos szereplői a vállalkozói szférának, mint ahogy az elmúlt évek válságos időszakában is bebizonyosodott. A VOSZ és az ÉVOSZ teljes mértékben elkötelezett a magyar gazdaság fenntartható fejlődése iránt. Ezt a célt aktív szerepvállalással, új kezdeményezések beindításával és stratégiai partnerségek kialakításával igyekeznek megvalósítani, hozzájárulva ezáltal a piac dinamikus és stabil növekedéséhez” – mondta Eppel János, a VOSZ elnöke. Továbbá hozzátette, hogy az ÉVOSZ-szal való partnerség fontossága már nem egyszer bizonyított, hisz minkét szövetség célja a magyar vállalkozások érdekképviseletének ellátása és a stratégiai területeken végzett aktív munka, amelynek a munkaerőpiac is része. Mindez nem kivitelezhető hatékonyan az adott témában érintett szakmai partnerek nélkül.

Az ÉVOSZ elnöke, Koji László hozzátette: „az építésgazdasági értéklánc piaci szereplői közül meghatározó a mikro- és kisvállalkozások számossága, akiknek a képviselete sajátos érdekképviseleti feladatot jelent mindkét szövetség számára. Elsődlegesen szolgáltatást kérnek a képzés és az informálás területén.”

A fotón Koji László (balra) és Eppel János.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS