A Grundon workshopolnak novemberben a Vállalkozó Nők Világnapján

2019. 10. 30., 16:00

Idén is színes programmal készülnek a szervezők a Vállalkozó Nők Világnapja magyarországi rendezvényén. Húsznál is több worshopon várják az érdeklődőket.

Magyarországon idén már második alkalommal kerül megrendezésre a Vállalkozó Nők Világnapja nemzetközi kampány, amely a világ 144 országában a legfontosabb globális vagy helyi problémákra fókuszál. November 18-án Budapesten a Grundon reggeltől estig programokat szerveznek.

A világnap magyarországi nagykövete: Keveházi Kata, a Jól-lét Alapítvány vezetője.

A kampányban arra hívják fel figyelmet, hogy erősítsék, ösztönözzék, támogassák és ünnepeljék a vállalkozó nőket, a nők vállalkozásait, és a nők által képviselt társadalmi ügyeket.

A magyar kampány célja egy olyan nőbarát vállalkozói ökoszisztéma létrehozása, melyben a szereplők törekszenek a nők arányos és méltó gazdasági és társadalmi szerepvállalásának és befolyásának erősítésére a fenntarthatóság és a társadalmi jóllét előmozdítása érdekében.

Az idei programban a női vállalkozások sokszínűségének bemutatására és gyakorlati tudásátadásra törekednek a szervezők.

A résztvevők workshopokon, beszélgetéseken, művészeti programokon és egyéni tanácsadásokon vehetnek részt, kapcsolatot építhetnek, megoszthatják személyes tapasztalataikat, illetve információkat gyűjthetnek.

A fő témák:
Személyes kihívások, Újrakezdés seniorként, Női vezetési stratégiák, Női startupok, Külföldi vállalkozónők Magyarországon, Gondozási vállalkozások, zöld vállalkozások, társadalmi vállalkozások, ügyek, Egészséges életmód, Nők és a pénz, a pénzhez való viszony, Finanszírozás, Virtuális pénz, A befektetés, mint vállalkozás, Művészet és vállalkozás, Vállalkozás és spiritualitás, Utazás és vállalkozás, Üzleti tervezés.

A magyar kampány szervezői azon dolgoznak, hogy átlátható, számszerűsíthetően is nőbarát, együttműködő, vállalkozói ökoszisztémát hozzanak létre, amelyben elháríthatóvá válnak a nők vállalkozási tevékenysége előtt álló mentális, szemléleti, fizikai és anyagi korlátok.

Céljuk, hogy segítsék a befektetői, fejlesztői, és a vállalkozói oldal közötti párbeszédet, információáramlást, hozzájáruljanak a minőségi, módszertani és etikai alapok tisztázásához és lefektetéséhez.

Már lehet regisztrálni az eseményre. A programok részletes leírását és időpontjait a http://noiklikk.hu/wedhungary2019/ oldalon találják.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS